„Velnio lašai. Visa tiesa apie alkoholį“

Šiltą trečiadienio popietę antrą kartą susitikome su Sergejumi Filipovičiumi ir Senųjų Trakų Andžejaus Stelmachovskio pagrindinės mokyklos 6–10 klasių mokiniais bei jų mokytojomis Jūrate Repčikiene ir Daiva Daukševičiene sužinoti visą tiesą apie alkoholį.

Kai pirmą kartą atėjęs į blaivybės pamokas Sergejus išgirdo viską apie alkoholį, manipuliacijas, egzistuojančias pasaulyje, socialinį programavimą, kai manipuliuojama žmonių emocijomis, pasitelkiant medijas, reklamos įtaigą, kad žmonės galvotų taip, kaip yra naudinga gamintojui, tada Sergejus suprato, kad nori gyventi blaiviai ir priimti savo sprendimus, atsižvelgdamas į savo norus. Įkūrė organizaciją „Blaivi karta“ ir pradėjo vesti paskaitas apie alkoholio, rūkymo žalą. Svarbiausia užduotis – pakeisti kitų žmonių mąstyseną ir padėti tėvams bei vaikams gyventi blaiviai, be nuodų, kurie gadina mūsų gyvenimą.

Anot Sergejaus, viskas prasideda nuo tikslų – pirmiausia, paklauskime savęs, ką norime pasiekti ir kuo būti. Susiformulavę tikslus, galėsime ieškoti specialių žinių jiems pasiekti ir įgyvendinti. Sergejus plačiai kalbėjo apie reklamos žalą jaunam individui, teigė, jog nereikia kliautis viskuo, kas yra joje sakoma. Tie patys aktoriai, kurie gauna pinigus reklamuodami alkoholį, gyvenime yra blaivininkai, propaguojantys sveiką gyvenimo būdą. Paskaitos metu buvo atliktas eksperimentas su kiaušiniu ir spiritu. Į kiaušinį buvo pilamas spiritas ir baltymai pradėjo virsti į košę. „Taip vyksta ir su mūsų smegenimis, kai vartojame alkoholį. Pagalvokime, ar alkoholis atneša mums laimę ? Ne, jis tik nesėkmių priežastis“, – reziumavo lektorius.

Gyvenkime blaiviai ir motyvuokime save, kad ši gera diena atneš dar geresnį rytojų. Galvokime ne tik apie save, bet ir apie mus supančius artimuosius. Džiaugiamės, kad yra tokių žmonių, kuriems svarbus jaunimo likimas ir dėkojame Sergejui, jog jis kovoja už ateitį be alkoholio.

Agnieška Uscilienė,

Trakų viešosios bibliotekos Senųjų Trakų filialo vyr. bibliotekininkė