Kraštotyrinė veikla

Viena iš Trakų viešosios bibliotekos veiklos sričių yra kraštotyros darbas. Bibliotekos tikslas yra kaupti ir sisteminti kraštotyros medžiagą apie Trakų kraštą bei sukauptas žinias pateikti visuomenei. Trakų viešoji biblioteka rengia kraštotyros darbus, parodas, vykdo leidybinę veiklą, teikia konsultacijas kraštotyros klausimais.

Bibliotekoje kaupiama informacija apie krašto istoriją, kultūrinius reiškinius, švietimą, gamtą, architektūrą, kraštiečius ir kitas sritis. Sukaupta medžiaga saugoma kraštotyros fonde, kurį sudaro leidiniai apie Trakų kraštą, kraštiečių parašytos ar sudarytos knygos, teminiai aplankai, straipsnių rinkiniai, kraštiečių dovanoti asmeniniai archyvai, leidinių su autografais kolekcija.

Bibliotekoje taip pat saugomi rajoniniai periodinių leidinių komplektai:

  • „Trakiečių šūkis“ (1946–1948, 1950);
  • „Pergalės vėliava“ (1951–1956);
  • „Spartuolis“ (1963–1988);
  • „Galvė“ (1988–2019);
  • „Klevų alėja“ (2012–2014);
  • „Trakų žemė“ (1988, 1990, 1993, nuo 1999 iki šių dienų).

Visa sukaupta medžiaga galima naudotis bibliotekos skaityklose.

Trakų viešoji biblioteka nuolat pildo straipsnių, susijusių su Trakų kraštu, bibliografinių įrašų katalogą. Elektroninis katalogas pildomas nuo 2000 m. Iki tol bibliografiniai įrašai buvo kaupiami ir sisteminami kartotekoje.

Nuo 2008 m. biblioteka partnerių teisėmis dalyvauja Vilniaus apskrities A. Mickevičiaus viešosios bibliotekos svetainės „Vilnijos vartai“ (www.vilnijosvartai.lt) kūrime – rengia, teikia ir atnaujina informaciją apie Trakų krašto vietoves, asmenybes, kraštotyros darbus.

Kraštotyros fonde sukaupta medžiaga viešinama Trakų viešosios bibliotekos svetainėje www.trakubiblioteka.lt, rajoninėje ir respublikinėje spaudoje, internetiniuose portaluose.

Interaktyvus Lentvaris QR
Lietuvos savivaldybių viešųjų bibliotekų asociacija
Interaktyvi biblioteka
ManoTapyba.lt
Atrasti iš naujo
Vilnijos vartai
„Knygų startas“
Kika
Rock and roll bibliotekininkas
Darbo skelbimai
Trakų informacinis centras
epaveldas.lt