Dažniausiai užduodami klausimai

Kaip gauti bibliotekos skaitytojo pažymėjimą?

Įsigyti skaitytojo pažymėjimą galite atvykę į biblioteką. Bibliotekos darbuotojui reikia pateikti asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą, užpildyti registracijos formą ir susipažinti su naudojimosi biblioteka taisyklėmis.

 

Ar vaikai gali tapti registruotais bibliotekos skaitytojais?

Asmenys iki 16 metų registruojami pateikus nustatytos formos teisėto jų atstovo (tėvo, įtėvio, globėjo ar rūpintojo) paraišką. Asmenys iki 16 metų yra registruojami Vaikų literatūros skyriuje, Birutės g. 44, Trakai.

 

Ar reikia mokėti už skaitytojo pažymėjimą?

Taip, skaitytojo pažymėjimo kaina suaugusiems – 1.50 Eur, pensininkams ir neįgaliesiems 0.50 Eur, asmenims iki 14 m. – pažymėjimas išduodamas nemokamai.

 

Ką daryti pametus skaitytojo pažymėjimą?

Būtina informuoti biblioteką, kad skaitytojo bilietas būtų kuo greičiau anuliuotas. Už mokestį vartotojas gali įsigyti naują skaitytojo pažymėjimą.

 

Kokia yra leidinių skolinimosi į namus tvarka?

Norint skolintis bibliotekos leidinius, būtina užsiregistruoti bibliotekoje. Vartotojui išduodama ne daugiau kaip 5 leidiniai, ne ilgesniam nei 30 kalendorinių dienų laikotarpiui. Vartotojas gali prasitęsti leidinių grąžinimo terminą, išskyrus tuos atvejus, kai jis turi kitų laiku negrąžintų leidinių arba leidinys yra užsakytas kito vartotojo. Leidinius galima prasitęsti atvykus į biblioteką, telefonu 0 528 55461 arba el. paštu aptarnavimas@trakubiblioteka.lt

 

Kokia yra TBA naudojimosi tvarka?

Norint pasinaudoti tarpbibliotekinio abonemento (TBA) paslauga, reikia kreiptis į artimiausią biblioteką ir pateikti užsakymą. Per tarpbibliotekinį abonementą užsakome tik tas knygas, kurių nėra Trakų rajono savivaldybės viešosios bibliotekos fonduose. Tarpbibliotekinio abonemento paslauga teikiama tik registruotiems vartotojams.

 

Kada mokami delspinigiai?

Laiku negrąžinus leidinių, skaičiuojami delspinigiai. Delspinigiai pradedami skaičiuoti kitą dieną, pasibaigus panaudos terminui. Po 1 euro centą už kiekvieną uždelstą kalendorinę dieną kiekvienam negrąžintam leidiniui. Pavyzdžiui, jeigu laiku negrąžinote 5 knygų, kiekvieną kalendorinę dieną susikaups 5 euro centų dydžio delspinigiai.

 

Ar bibliotekoje teikiamos dokumentų kopijavimo, spausdinimo ir skenavimo paslaugos?

Bibliotekoje teikiamos mokamos dokumentų spausdinimo, kopijavimo, skenavimo paslaugos. Taip pat dokumentų įrišimo ir laminavimo paslaugos. Su visomis bibliotekos paslaugomis ir jų įkainiais galite susipažinti skiltyje: https://www.trakubiblioteka.lt/lt/paslaugos/bibliotekos-paslaugos/12/?c-19

 

Interaktyvus Lentvaris QR
Lietuvos savivaldybių viešųjų bibliotekų asociacija
Interaktyvi biblioteka
ManoTapyba.lt
Atrasti iš naujo
Vilnijos vartai
„Knygų startas“
Kika
Rock and roll bibliotekininkas
Darbo skelbimai
Trakų informacinis centras
epaveldas.lt