Vasara praleista su knygomis

Ši vasara buvo kaip niekad karšta, nestigo giedrų ir kaitrių dienų, tad skaityti tokiomis aplinkybėmis tapo tikru iššūkiu. Juk norėjosi kuo greičiau ir net po kelis kartus bėgti prie ežero, tvenkinio ar su tėveliais vykti prie jūros ir maudytis, plaukioti, nardyti, mirkti vandenyje visą dieną.

Bet tikri skaitytojai visada randa laiko knygoms, tad Tiltų biblioteka buvo lankoma ir vasarą. Ypač nudžiugino pirmą kartą bibliotekoje apsilankę mažieji skaitytojai, norintys patys atrasti margą knygų pasaulį. Kaip sutarėme vasaros pradžioje, kiekviena vaiko perskaityta knyga buvo kruopščiai registruojama bibliotekoje, ji nutūpdavo drugeliu prie skaitytojo vardo. O vasaros pabaigoje smagu vėl buvo susitikti, aptarti perskaitytas knygas, pasidalinti patirtais įspūdžiais. Šiais metais daugiausia knygų, net 32, perskaitė antrokė Estela, penktokai, Emilija, įveikė 14 knygų, Pijus – 12 knygų. Nemažai knygų perskaitė ir kiti skaitytojai. Aptarę skaitymo rezultatus, vaikai pasidalijo mintimis apie knygas, kurias norėtų rekomenduoti savo draugams. Trys bibliotekos skaitytojai užsiregistravę Lietuvos bibliotekose organizuojamame skaitymo žaidime, akcijoje „Skaitymo iššūkis“, buvo pasveikinti įveikę visas penkias užduotis, kurios kvietė domėtis naujomis temomis ir atrasti tai, apie ką galbūt nebūtum pats sumąstęs.

Vasara bibliotekoje buvo palydėta lietuvių poetų eilėraštukais, o jaunuosius skaitytojus, draugavusius su knyga ir dalyvavusius bibliotekos renginiuose, pradžiugino nedidelės dovanėlės, kaip ir puikių emocijų suteikusios geros knygos. Tad kviečiu ir toliau atrasti naujas, geras knygas, kurios mus moko pažinti, pajausti, suprasti, mąstyti, suteikia žinių, kurios praverčia gyvenime.

Elena Žilinskienė,

Trakų viešosios bibliotekos Tiltų filialo vyr. bibliotekininkė