Vasara, nepamiršk sugrįžti!

Rugpjūčio 29-ąją Rūdiškių bibliotekoje susirinkome palydėti vasarą ir paskutinį kartą sudalyvauti vasariniuose garsiniuose skaitymuose. Mažieji mūsų knygų mylėtojai, Rūdiškių lopšelio-darželio „Pasaka“ vaikai, įdėmiai klausėsi Almos Karosaitės eiliuotos pasakos „Lapės paso paieška“. Tai pasaka apie labai gudrią lapę ir visiškai negudrų ir patiklų vilką. Beskaitydami diskutavome apie tai, kas yra tikras draugas, patyčios ir kas tas pasas? Ar galima be jo gyventi? Kada žmogus jį gauna?

Paskaitę pasakėlę, sėdome padirbėti, o gaminome šį kartą laputę, tuo pačiu prisidėjome ir prie aplinkos saugojimo, kadangi perdirbinėjome dar kartą tai, kas jau buvo panaudota. Tualetinio popieriaus ritinėliai – puiki medžiaga fantazijai pasireikšti, iš jo galima pagaminti bet kokį gyvūnėlį ar daiktą, praversiantį buityje. Su nagingomis pagalbininkėmis – darželio auklėtoja Aldona Stalmačionokiene ir padėjėja Vida Izmailovičiene – darbas vyko sklandžiai, greitai ir linksmai, pagaminome visą būrį šelmiškų lapučių.

Tai buvo paskutinis knygų mylėtojų vasarinis rytmetys su knyga, šiek tiek liūdna, bet nusiminti stipriai neverta. Tiek lietingas ruduo, tiek žiema su ilgais tamsiais vakarais, tiek svaiginantis pavasaris taip pat tinkamas metas knygų skaitymui ir susitikimams. O tada – ir vėl viliokė vasara. Knygų mylėtojai vėl susiburs į tradicinius vasarinius skaitymus. Vasara, nepamiršk sugrįžti!

Danguolė Paliulienė,

Trakų VB Rūdiškių filialo vyr. bibliotekininkė