Vaikų dienos stovykla Rūdiškių bibliotekoje

Vaikų dienos stovykla Rūdiškių bibliotekoje

Birželio 13 – 17 d. Rūdiškių miesto bibliotekoje vyko 5 dienų vaikų stovykla „Būk: besidomintis, unikalus ir kūrybiškas 2022“. Stovyklos metu buvo organizuotos veiklos, skatinusios vaikų socializacijos galimybes, tenkinančios jų pažinimo, lavinimosi ir saviraiškos poreikius per pažintinius bei kūrybinius užsiėmimus. Vaikai sužinojo daug naujų dalykų, turiningai praleido laisvalaikį.

Pirmąją dieną stovyklautojams buvo pristatytas projektas „Vasara su knyga“ ir Skaitymo iššūkis: skaitymas balsu, knygų pagal temas paieška, registracija į iššūkį. Vaikai susipažino su naujausiomis knygomis, žaidė judriuosius žaidimus bibliotekoje ir lauke, dėliojo dėlionę, kurioje pavaizduota bibliotekos vaikų erdvė.

Stovyklautojai susitiko ir su atstove iš Ignitis Lietuva Vaiva Rutkauskaite. Daug įdomaus sužinojo apie elektros energiją. Vaikai su Vaiva Rutkauskaite ne tik smagiai ir žaismingai, bet ir naudingai praleido laiką kalbėdami apie atsakingą vartojimą ir jo naudą. Specialistė išklausė ir atsakė į kylančius vaikams klausimus. Žingeidūs vaikai gavo dovanų po Ignitis detektyvų knygelę apie elektros ir dujų taupymą.

Vaikų laukė ir kitos turiningos dienos. Daug dėmesio skirta kūrybiškumui – vaikai piešė, siūvo, vėlė. Juk pačių pagaminti darbeliai – patys mieliausi! Bibliotekoje lankėsi amatininkė Liucija Pavlovska. Vaikai siuvo tekstilinį katinuką, kalbėjosi apie naminius gyvūnus. Amatininkė paaiškino gamybos procesą, pamokė, kaip galima patiems pasisiūti darbelį.

Vyko susitikimas su rašytoja Audra Baranauskaite ir jos „Nuku“. Viešnia papasakojo, kodėl parašė šią knygelę ir kodėl knygelė gali būti skaitoma iš abiejų pusių.

Stovyklautojai susipažino ir su vilnos vėlimo menu. Į biblioteką atskubėjusi edukatorė Danutė Bastienė pamokė vaikus, kaip pasigaminti vilnonį telefono dėkliuką.

Vaikų vasaros stovykla – pilna įspūdžių ir gerų emocijų. Buvo linksma ir smagu. Iki susitikimo sekančią vasarą!

 

Laima Franckevičienė,

Trakų viešosios bibliotekos Rūdiškių filialo vedėja

Lietuvos savivaldybių viešųjų bibliotekų asociacija
Skaitmeninio raštingumo mokymai
Interaktyvi biblioteka
Vilnijos vartai
Rock and roll bibliotekininkas
Darbo skelbimai
Trakų informacinis centras
Eklasika