Vaikų darbų paroda „Moters diena! Būkit laimingos!“

Kovo 8 d. Lietuvoje yra įprasta švęsti  „Moters dieną“, dažniausiai dovanojant joms gėlių, nes moterys dažnai vis dar laikomos „silpnąja“ ir „dailiąja“ lytimi. Tačiau šios dienos ištakos iš tiesų žymi moterų kovą už savo teises dalyvauti politiniame ir visuomeniniame gyvenime.

1910 m. kovo 8 d. Kopenhagoje vyko moterų konferencija, kurioje dalyvavo apie 100 įvairių šalių atstovių. Klara Cetkin pasiūlė kasmet vieną dieną skirti dėmesio moters kovai už laisvę ir lygias teises. 1911 m. kovo 8 d. pirmą kartą Tarptautinė moters diena buvo minima Vokietijoje, Australijoje, Danijoje, Švedijoje.

Lietuvoje daugelį metų švenčiama „Moters diena“. Yra gražios tradicijos, kai vyrai žmonoms, dukroms, mamoms, bendradarbėms dovanoja gėles, policininkai keliuose įteikia gėlių automobilių vairuotojoms, darbdaviai – darbuotojoms, o vaikai piešia mamoms jų portretus, gamina atvirukus, gėlytes. Štai ir mūsų bibliotekoje keletą savaičių eksponuojama Rūdiškių lopšelio/darželio „Pasaka“ vaikų suruošta darbelių paroda, skirta „Moters dienai“. Įvairaus amžiaus vaikučių spalvingi, kūrybiški darbeliai džiugina kiekvieno lankytojo akį.

Jolanta Masiulevičienė,

Trakų viešosios bibliotekos Rūdiškių padalinio vyriausioji bibliotekininkė