Trakuose startavo kinas po žvaigždėtu dangumi

Penktadienio vakarą Trakų viešoji biblioteka demonstravo ketvirtąjį „Kino pavasario“ filmą – japono režisieriaus Hirokazu Kore-eda dramą „Vagiliautojai“ (2018), Kanų kino festivalyje pelniusią „Auksinę palmės šakelę“, pasakojančią kvapą gniaužiančią skurdžiai gyvenančios šeimos istoriją. Filmas buvo demonstruojamas lauko erdvėje – po žvaigždėtu dangumi.

Atšilus orams, Trakų viešoji biblioteka tęsia tradiciją ir kino filmų demonstravimą perkelia į lauko erdvę. Filmas buvo rodomas jaukioje „Maisto manija terasoje“. Dangų aptraukus vakaro sutemoms, pučiant švelniam vėjeliui kinomanai, trakiečiai bei miesto svečiai įsitaisė prieš pripučiamą lauko ekraną ir dvi valandas buvo pasinėrę į japonų kino meistro pasakojamą istoriją. Filme, kaip ir būdinga režisieriaus kūrybai, nagrinėjama šeimos samprata, koncentruojamasi į trūkumus ir praradimus, istorija vystoma neskubant, per kasdienes detales, patikint ją „vairuoti“ vaikams, kurių tyrumas ir tampa jungtimi tarp kitų narių, apskritai, kuriamas stiprus veikėjų emocinis ryšys. Filme kritikuojama socialinė visuomenė, analizuojama ekonominė nelygybė, tačiau herojų portretai, nepaisant jų gyvenimo sąlygų, kuriami su viltimi ir optimizmu.

Filmas rodomas, vykdant projektą „Migruojantis kinas 2: kino vakarai tęsiasi“. Kino vakarų tikslas – skleisti profesionalųjį kiną Lietuvoje, didinti aktyvių ir smalsių, tačiau ribotas galimybes turinčių Trakų krašto gyventojų užimtumą, mažinti jų kultūrinę bei socialinę atskirtį, skatinti kultūrinę gyventojų edukaciją.

Projektą „Migruojantis kinas 2: kino vakarai tęsiasi“ remia Lietuvos kino centras ir Trakų rajono savivaldybė, projekto partneriai – VšĮ „Kino pavasaris“, „Maisto manija terasa“, Trakų kultūros rūmai, Trakų seniūnijos bendruomenė „Santalka“, informacinis partneris Trakų ir Elektrėnų krašto laikraštis „Galvė“.

Iki sekančių filmų peržiūrų po žvaigždėto dangaus skliautu!

Akvilė Narbutienė,

Trakų viešosios bibliotekos vyr. bibliotekininkė