Tarptautinę vaikų gynimo dieną šventėme su Dainiumi Šukiu

Birželio 1-oji – tai ne tik vasaros pradžia, bet ir graži bei mums visiems labai reikšminga šventė – Tarptautinė vaikų gynimo diena, kuri minima jau daugiau kaip septynis dešimtmečius.

Tarptautinė vaikų gynimo diena paskelbta 1949 m. Tarptautinės moterų federacijos sesijoje. Ši diena skirta priminti visiems apie būtinybę saugoti ir ginti vaikų teises, suteikti daugiau dėmesio ir džiaugsmo mažiausiems gyventojams. Tai ir priminimas pasaulio visuomenei apie būtinybę saugoti ir gerbti vaikų teises bei vaikų orumą ir vertingumą. Šiai dienai įprasminti visoje Lietuvoje organizuojamos įvairios iniciatyvos, akcijos ir renginiai.

Vaikų gynimo dienos proga Rykantų ir Paluknio bibliotekos surengė savo mažiesiems skaitytojams susitikimą su iliustratoriumi bei vaikiškų knygų autoriumi Dainiumi Šukiu. Atvykęs svečias papasakojo vaikams, nuo ko prasidėjo jo, kaip knygų dailininko ir rašytojo kūrybinis kelias, kaip savo močiutės dėka pažino akvareles. Kaip sakė Dainius, vaikystėje jam sekėsi piešti gyvūnus, o princesių nupiešti nepavykdavo. Suaugęs pradėjo iliustruoti knygas. Vėliau pabandė pats parašyti knygą ir taip tapo rašytoju. Šiai dienai jis parašė tiek knygų, kiek yra pirštų ant rankų ir kojų kartu sudėjus – vaikai suskaičiavo teisingai! Pademonstravęs eilę savo parašytų ir iliustruotų leidinių, autorius dar pasakojo apie tarptautinį bendradarbiavimą iliustruojant ir leidžiant knygas.

Na, o vėliau kartu su vaikais žaidė linksmą žaidimą „Kas? Su kuo? Kada? Kur? Ką veikė?“. Nepaprastai išmaniai ir smagiai dailininkas įtraukė vaikus į pasakų kūrimo procesą, pats piešdamas lentoje pasakos herojų nuotaikų kaitą pagal veikėjų emocijas. Susirinkusieji nesiliovė stebėtis, kaip dailininkas keliais markerio brūkštelėjimais pakeičia veikėjo veido išraišką, pozą ir t.t.

Žaidimo metu dalyviai kūrė detektyvinę istoriją ir mokėsi iš autoriaus nupieštų personažų mimikų nuspėti jų emocijas, nuotaikas. Edukacijos pabaigoje vaikai dovanų gavo kūrybinę užduotį – svečias pasiūlė vaikams patiems kuo įmantriau nuspalvinti jau atspausdintus jo paties piešinius ir, naudojantis pridėtomis kortelėmis, sukurti trumpą istoriją. Vaikai turėjo taip sugalvoti istoriją, kad joje būtų panaudotos pridėtos kortelės ir, kad ji atsakytų į klausimą – „Ką darytų tas gyvūnas, jei būtų karalius?“. Vėliau Vaikų gynimo dienos minėjimas persikėlė į lauką, kur kreidelėmis piešėme vasarą bei leidome muilo burbulus.

Mažiesiems labai patiko susitikimas su Dainiumi Šukiu – vaikai noriai bendravo, atsakinėjo į klausimus. Renginio eigoje netrūko gerų emocijų ir dar pakilesnės šventinės nuotaikos.

Barbara Jocienė,

Trakų viešosios bibliotekos Rykantų padalinio vyr. bibliotekininkė

Danutė Nekulsian,

Trakų viešosios bibliotekos Paluknio padalinio vyr. bibliotekininkė