Sustabdytos akimirkos Lentvaryje

Sustabdytos akimirkos Lentvaryje

Lentvario miesto bibliotekoje veikia pirmoji jaunojo fotomenininko Audriaus Dzingeliausko fotografijų paroda „Lentvario peizažai“.

Audrius gimė 1987 metais Alytuje. Mokėsi Vidzgirio vidurinėje mokykloje, vėliau tęsė studijas Alytaus kolegijoje. Studijavo verslo vadybą, bet giliai širdyje visada jautė pašaukimą fotografijai. Lentvaryje gyveno jo močiutė ir Audrius dažnai vasaros atostogas leisdavo pas ją. Nuo vaikystės jis puoselėjo šiltus jausmus Lentvario miestui, jo apylinkėms, gamtai ir žmonėms. Gyvenimas taip susiklostė, kad sukūręs šeimą fotomenininkas atvyko gyventi į Lentvarį.

Fotografuoti Audrius pradėjo nuo 18 metų.  Pirmąjį skaitmeninį fotoaparatą ,,Nikon“ nusipirko prieš 8 metus. Norėdamas pagilinti žinias užsirašė į fotografijos mokymus. Po jų sekė dar vieni ir dar vieni mokymai.

Šiuo metu Audrius Dzingeliauskas yra fotoklubo ,,Fotokablys“ narys. Pagrindiniai klubo tikslai: jungti fotografus, profesionalus ir mėgėjus bendrai veiklai, skatinti domėjimąsi fotografija, organizuoti parodas, mokymus, seminarus, edukacines veiklas, kūrybines dirbtuves,  palaikyti ir plėtoti kūrybinius ryšius tarpusavyje ir su kitomis įstaigomis. Kartu su kitais klubo nariais Audrius dalyvauja ir tobulina savo fotografavimo įgūdžius mokymuose, seminaruose, pleneruose. Jie kartu leidžia laiką fotografuodami, bendraudami ir keliaudami po Lietuvą.

 

Idėja nuotraukose užfiksuoti  Lentvarį galvoje kirbėjo jau seniai. Menininką sužavėjo Lentvario ežeras, jo augmenija, taip pat istorijomis apipinti Lentvario Tiškevičių dvaro rūmai ir Eduardo Andrė suprojektuotas parkas.

Anot Audriaus, nenusakomai gera ūkanotą rytą stebėti virš ežero plūduriuojantį rūką, matyti, kaip jis išsisklaido, grožėtis, kaip dienai pasibaigus šviesą išsklaido tamsa ir dangus sužimba tūkstančiu žvaigždžių. Atėjus žiemai, braidyti per pusnis ir gėrėtis kraštovaizdžiu, stebėti medžių šakas, nusvirusias nuo puraus balto sniego, ir namus, pasidabinusius minkštomis baltomis „kepurėmis“. Miela sulaukti gulbių, plaukiojančių ežere, ir kitų parskrendančių ir giedančių  paukščių Lentvario Tiškevičių parke, pasėdėti ant žolės ir užuosti tyrą smilgų kvapą...

Nuotraukose užfiksuotomis ir sustabdytomis akimirkomis fotomenininkas nori parodyti, koks nuostabus yra mūsų miestas su jo laukine gamta, pritraukti daugiau turistų, kad aplankytų šią vietą ir pajustų jos grožį ir istorinę dvasią.

Audriaus Dzingeliausko fotografijų paroda jau sulaukė didelio lentvariečių susidomėjimo ir pagyrų. Linkime fotomenininkui nesustoti, kurti ir džiuginti mus savo darbais.

Rūta Minkevičienė, Kristina Mečkovska

Trakų viešosios bibliotekos Lentvario filialas

Interaktyvus Lentvaris QR
Lietuvos savivaldybių viešųjų bibliotekų asociacija
Skaitmeninio raštingumo mokymai
Interaktyvi biblioteka
Vilnijos vartai
Atrasti iš naujo
„Knygų startas“
Kika
Rock and roll bibliotekininkas
Darbo skelbimai
Trakų informacinis centras
epaveldas.lt