Susitikimas su rašytojais kraštiečiais

Gegužės 18 d. Dusmenų bibliotekoje vyko susitikimas su rašytojais kraštiečiais: Jonu Užurka, Jonu Laurinavičiumi, Onute Trepuilaite-Virginavičiene. Buvo be galo įdomu ir malonu jų klausytis. Gerbiami kraštiečiai, prisimindami savo vaikystę bei jaunystę, pasakojo apie kūrybinio kelio pradžią. Pasirodo, polėkis kurti užgimė gan anksti. J. Laurinavičiaus pirmieji kūrybiniai bandymai pasireiškė dar mokyklos suole – besimokydamas pradinėje mokykloje publikavo pirmuosius straipsnius spaudoje. Dabar galime džiaugtis jo išleistomis knygomis apie tremtį, gimtinę ir jos žmones, neapsakomai gražiais eilėraščiais.

J. Laurinavičius pasidžiaugė ir pristatė savo būsimus darbus – netrukus turėtų pasirodyti nauja knyga „Skristi reikalingi sparnai“.

J. Užurka – istorinių romanų autorius. Paskutiniais metais rašytojas įsitraukęs į kūrybinio projekto „Lietuvos istorija romanuose“ veiklą. Autorius pasidžiaugė savo paskutiniu darbu – knyga „Liepsnojanti žemė“. Anot paties J. Užurkos, šis romanas jam yra pats mieliausias dėl to, kad čia jis rašo apie savo šeimą bei giminę istoriniame kontekste.

O. Trepuilaitė-Virginavičienė paminėjo savo knygą „Kur ošia šilai“ (2018). Čia metraštininkė sudėjo visą medžiagą apie mūsų kraštą, kuri netilpo monografijoje „Onuškis“. Monografijoje spausdinta net 16-a jos straipsnių apie aplinkinius kaimus ir jų žmones. Dabar autorė svajoja išleisti novelių knygą dzūkų tarme.

Didžiuojamės šiais rašytojais, neabejingais savo kraštui ir jo žmonėms, kuriantiems literatūrą ateinančioms kartoms.

Biblioteka nuoširdų ačiū taria svečiams už padovanotas knygas.

Iki kitų susitikimų!

Rima Voverytė,

Trakų viešosios bibliotekos Dusmenų filialo vyr. bibliotekininkė