Susitikimas su rašytoja Jolita Herlyn

Rūdiškių bibliotekoje lankėsi Vokietijoje gyvenanti lietuvių rašytoja, viena skaitomiausių grožinės literatūros autorių bibliotekose Jolita Herlyn.

Pirmąjį romaną Jolita parašė jau gyvendama Vokietijoje ir kasmet savo skaitytojus pradžiugina vis nauja knyga. Savo kūriniuose ji aprašo meilės, mišrių šeimų, savęs ieškojimų, savirealizacijos, pažinimo ir kaltės temas. Rašytoja sako, kad tekstai atsiranda iš gyvenimiškos patirties ir draugų istorijų. Pirmiausia sugalvoja, ką nori papasakoti skaitytojui, o iš pagrindinės minties gimsta ir siužetas.

Rūdiškių bibliotekos skaitytojams Jolita pristatė savo kūrybą bei atskleidė, kaip gimė idėja kartu su Irena Buivydaite parašyti bendrą knygą. Prieš metus per Knygų mugę pajuokavusios, kad, jei viena negalėtų baigti savo romano, tai tikrai padarytų kita, šiais metais Irena ir Jolita jau pasirašinėjo bendrą savo romaną „Atgimusi melodija“. Rašytoja nuotaikingai pasakojo apie tai, kaip sekėsi rašyti duetu, kaip ieškojo kompromisų, kaip pasiskirstė vaidmenimis ir kad jų skirtingumai suteikė romanui spalvų.

Rašytojos charizma, šiluma ir nuoširdumas nepaliko abejingų jos kūrybai. Po susitikimo bibliotekoje neliko Jolitos Herlyn knygų – jos visos iškeliavo į skaitytojų namus.

Nijolė Zaveckienė,

Trakų viešosios bibliotekos Rūdiškių padalinio vyresnioji bibliotekininkė