Stalo žaidimas „Populistas“ Rūdiškių bibliotekoje

Sausio 25 d. Rūdiškių miesto bibliotekoje pristatytas kritinio mąstymo žaidimas „Populistas“.

Lankytojams buvo paruoštas trumpas šio žaidimo pristatymas. Jį sukūrė Šiaulių apskrities Povilo Višinskio viešosios bibliotekos darbuotojai. Tai – žaidimas, ugdantis visuomenės medijų ir informacinį raštingumą, sąmoningumą ir atsparumą informacinei manipuliacijai. Šių dienų sraute yra labai daug įvairios informacijos, kurių dalį sudaro iškraipyti faktai ir melagienos, formuojantys tam tikrą viešąją nuomonę. Žaidimo pagrindinė ašis –žinomų žmonių citatos, kurios skatina mąstyti.

Susirinkusieji, išbandę žaidimą, nutarė, kad jis yra naudingas įvairaus amžiaus žmonėms, norintiems geriau pažinti medijas, taip pat yra įdomus. „Populistas“ skatina mąstyti, kritiškai vertinti ir abejoti informacija, su kuria susiduriame socialinėse medijose ir kitose žiniasklaidos bei informavimo priemonėse.

Laima Franckevičienė,

Trakų viešosios bibliotekos Rūdiškių padalinio vedėja