Šklėrių bibliotekoje – serialo „Sniego skonis“ filmavimai

Š. m. sausio 3 ir vasario 15 d. Šklėriuose vyko lietuviško serialo „Sniego skonis“ (rež. Ramūnas Rudokas) filmavimai.

Jame vaidina lietuvių aktoriai: Akvilė Žirgulytė, Linas Jurgelis, Vytautas Kaniušonis, Indrė Jaraitė, Ramūnas Rudokas, Ineta Stasiulytė, Gediminas Rimeika, Karolina Elžbieta Mikalojūnaitė, Vaidotas Martinaitis, Miglė Rimaitytė, Gabija Urniežiūtė, Gintarė Latvėnaitė, Elžbieta Latėnaitė, Ugnė Zavistauskaitė, Martynas Vaidotas,  Ainis Storpirštis ir kt. Serialas rodomas per TV3 kanalą nuo pirmadienio iki ketvirtadienio 20.30–21.00 val.

Šklėrių kaime buvusios vidurinės mokyklos patalpos, kuriame išlikusi iki dabar veikianti biblioteka, ir teritorija aplink mokyklą labai tiko serialo minties ir idėjų atskleidimui, todėl visai tai ir buvo pasirinkta.

Serialo siužetas rutuliuojasi apie suaugusiais tapusius ir likimo vingiuose besiblaškančius žmones,  kurie mintimis ir vaizdais vis sugrįžta į savo vaikystę ir paauglystę. Jų prisiminimai ir nukelia mus į praeitį – 1980-uosius.

Filmuodamiesi NVŠ būrelio vaikai persikėlė į sovietmetį. Tai  – istorija apie moksleivius, kurie užaugo globos namuose ir jų gyvenimai susiklosto gan įvairiai. Seriale matome to meto madas, daiktus, ideologiją, elgseną...

Vaikai mielai dalyvavo filmavime. Ir tai paliko jiems neišdildomus naujus įspūdžius. Dabar kiekvienas jų laukia vis naujos serijos, išliko noras domėtis lietuviškų filmų kūryba.

Rasuolė Tatjana Vaškevičienė,

Trakų viešosios bibliotekos Šklėrių padalinio vyr. bibliotekininkė