Skaitymas – tiesiausias kelias į sėkmingą ateitį!

Skaitymas –  tiesiausias kelias į sėkmingą ateitį!

Birželio 1-ąją - Tarptautinę vaikų gynimo dieną – visuomenei primenama apie būtinumą saugoti ir gerbti vaikų teises: teisę gyventi su savo tėvais, turėti savo nuomonę ir išsakyti ją, būti apsaugotiems nuo fizinio ir psichologinio smurto ir kt. O mes norime priminti, kad skaitymas yra tiesiausias kelias į sėkmingą ateitį, todėl Tarptautinę vaikų gynimo dieną į svečius pakvietėme vaikiškų eilėraščių meistrę Indrę Zalieckienę, kuri pristatė eilėraščių knygą „Kaip sutramdyti žvėryną?“.

Knyga dalyvavo šių metų akcijoje „Metų knygos rinkimai“ knygų vaikams kategorijoje  ir tapo nugalėtoja.

Gimusi 1978 m. lapkričio 14 d. Klaipėdoje, studijavusi jūrų ūkio ekonomiką, verslo vadybą, dirbusi dienraščio reportere, farmacinės kompanijos atstove, svarbių klientų vadybininke, kūdikių maisto produktų grupės vadove ir t.t., Indrė vieną dieną prisiminė vaikystės svajonę: parašyti knygą vaikams! Ir – susiklosčius tam tikroms gyvenimo aplinkybėms, ji tapo rašytoja. Sudalyvavo „Pirmosios knygos konkurse“ su knyga „Kapt kapt kapt“ ir šios knygos sėkmė tiesiogine to žodžio prasme atvėrė duris į vaikų literatūros pasaulį.

Į Rūdiškių biblioteką rašytoja atsivežė eilėraščių dirbtuves, kuriose vaikai susipažino su knygos „Kaip sutramdyti Žvėryną“ gyvūnais, o vėliau kartu su rašytoja kūrė eiliuotą istoriją pagal knygą. Pasirodo, eilėraščių kūrimas išties labai smagus, gimė daug naujų, spalvingų personažų ir 25 nauji eilėraščiai. Apmaudu, kad dėl laiko stokos ne visi galėjo garsiai perskaityti savo sukurtą eilėraštį, bet padarys tai klasėje. Ir tai dar ne viskas! Vaikai pažadėjo savo sukurtą eilėraštį iliustruoti.

O jeigu jūs norite sužinoti, kas laksto kaip arklys, vonioje pritaško kaip dramblys, išbarsto grikių košę ar sulamdo pratybas kuprinėje, atsiverskit Indrės Zalieckienės knygelę ir viską sužinosite. Žaismingos istorijos padės geriau suprasti, kad vaikų kasdienybėje pilna iššūkių bei pasiūlys būdų, kaip juos įveikti.

Dėkojame rašytojai, mokytojai Dainorai Garbštienei ir drąsių antrokų būriui, kurie tramdė (ir sutramdė) eilėraščių dirbtuvėse lokius, vėžlius, ežius, dramblius ir kitus gyvūnus.

Danguolė Paliulienė,

Trakų viešosios bibliotekos Rūdiškių filialo vyr. bibliotekininkė