„Skaityk, dalinkis, atrask“ kartu su pavasariu...

 „Skaityk, dalinkis, atrask“ kartu su pavasariu...

Pagaliau atėjus pavasariui, sužaliavus augmenijai, sulaukus šilumos, susitikome miesto bibliotekoje su skaitytojų klubo „Skaityk, dalinkis, atrask“ dalyviais, kartu paminėjome Vinco Mykolaičio Putino 100-ąsias gimimo metines.

 Susitikimo metu bibliotekininkė pristatė naujausią A. Ruseckaitės knygą „EMMI: Vinco Mykolaičio-Putino gyvenimo moterys“. Autorė žvelgia į klasiko gyvenimą – nuo gimimo iki išėjimo iš šio pasaulio su keturiomis jam svarbiomis moterimis. Šio leidinio pavadinimas sudarytas iš keturių pirmųjų Vinco Mykolaičio-Putino gyvenimo moterų vardų raidžių – motinos Magdalenos, sesers Magdalenos, žmonos Emilijos ir mūzos Irenos. Romane autorė pateikia labai jautrius ir šiltus rašytojo santykius su motina Magdalena. Čia atskleidžiamas ypatingas Vinco ir jo sesers, taip pat poetės Magdalenos ryšys. Vincas jaunėlei padėjo baigti mokslus, su ja dalijosi kūrybiniais sumanymais, buitimi, ilgėjosi jos, išvykus jai į tolimąją Australiją. Visai kitokie santykiai poetą siejo su studente Emilija, kuri po devynerių bendravimo metų tapo jo žmona. Ketvirtoji jam svarbi moteris – profesoriaus studentė Irena. Mūza, kuri įkvėpė brandų poetą gražiausiems poezijos posmams ir teikė jam stiprybės sunkiausiomis valandomis. Jau perskaičiusios šią knygą klubo narės rekomendavo paskaityti ją visoms dalyvėms, taip pat buvo pasiūlyta ir dar keletą įdomių biografinių romanų: Sofija Loren, Eva Braun, Ditrich Marlena ir Aukso amžiaus damos: tikros istorijos, kurias pristatė ir rekomendavo klubo viešnios.

Taip pat šio susitikimo metu per Youtube dalyvavome internetiniame renginyje „E. sveikatos galimybės: pas gydytoją registruokimės internetu“. Tai labai aktuali tema. Vienos klubo narės tik dabar susipažino su šia galimybe, kitos jau naudojasi ir dalinosi savo patirtimi. Taip prasidėjo „Skaitmeninės savaitės“ renginiai Lentvario bibliotekoje ir visoje Europoje, kurie vyks iki gegužės 7 d.

Toliau turėjome progą susipažinti su šiuo metu labai populiariu kritinio mąstymo stalo žaidimu „Populistas“, kuris skatina mąstyti, kritiškai vertinti ir abejoti informacija, su kuria susiduriame socialinėse medijose ir kitose žiniasklaidos bei informavimo priemonėse. Žaisdami šį žaidimą, išsiaiškiname ir išmokstame atpažinti logines klaidas, gaudami įvairią informaciją ar vertindami įvairius pasisakymus bei nuomones. Anot kūrėjo ir specialistų, „šis žaidimas naudingas ne tik jaunimui, bet ir suaugusiesiems, kurie nori geriau išmanyti medijų ir informacinio raštingumo subtilybes, taip pat tiems, kurie stengiasi išmokti kritiškai vertinti gaunamą informaciją. Žaidimo pagrindinė ašis – citatos, kurias renkant buvo siekiama užtikrinti temų įvairovę, todėl žaidime rasite citatų, susijusių su sveika gyvensena, pop kultūra, donoryste, žmogaus teisėmis, migracija, ekonomika, politika ir dar daug kitų temų. Šis žaidimas klubo narėms sukėlė daug emocijų, diskusijų ir todėl norėjosi traukti citatų korteles vėl ir vėl bei diskutuoti, ar tai tiesa, ar ne... Populistai bandė įpiršti savo nuomonę, o piliečiai ją apginti. Žaidimas vyko labai smagiai. Nespėjome ir apsižiūrėti, kaip greit prabėgo laikas kartu. Lauksime susitikimų, perskaitytų naujų knygų aptarimų bei smagių emocijų...

 Rūta Minkevičienė,

Trakų viešosios bibliotekos Lentvario filialo vyr. bibliotekininkė

Interaktyvus Lentvaris QR
Lietuvos savivaldybių viešųjų bibliotekų asociacija
Skaitmeninio raštingumo mokymai
Interaktyvi biblioteka
Vilnijos vartai
Atrasti iš naujo
„Knygų startas“
Kika
Rock and roll bibliotekininkas
Darbo skelbimai
Trakų informacinis centras
epaveldas.lt