Siuvinėtų velykinių atvirukų paroda Onuškio bibliotekoje

Onuškio bibliotekoje eksponuojama Giedrės Kazakevičienės siuvinėtų velykinių atvirukų paroda.

Apie save autorė pasakoja, kad ji yra meniškos sielos mergina, mėgstanti kurti grožį savo rankomis. Gyslelė menui ją lydi visą gyvenimą, bet labiausiai jos širdį pakerėjo siuvinėjimas. Ji pamena, kad dar mokykloje pradėjo mokytis siuvinėti, ir tai tapo tam tikra saviraiškos ir meditacijos forma jos gyvenime. Siuvinėjimas lydėjo darbų autorę iki mokyklos baigimo. Ne vieną kartą ji buvo olimpiadų laureatė ir netgi užėmė III vietą respublikinėje technologijų olimpiadoje. Deja, meno gyslelę teko apleisti baigus mokyklą, nes studijuoti ji pasirinko tiksliuosius mokslus ir tiesiog nebeliko laiko savo pomėgiui. Prie jo grįžo tik po ketverių metų, t. y. 2021-ųjų žiemą. Giedrė sako, kad prie to labai stipriai prisidėjo jos vyras. Vieną kartą važiuojant automobiliu jis paklausė jos, ar ji turi kokią svajonę, kurios dar neįgyvendino? Žinoma, ji jam papasakojo apie dar iš mokyklos laikų likusią svają kurti atvirukus ir gal netgi įkurti savo mažą verslą. Vyro reakcija buvo ypač palanki ir jis ragino ją nieko nelaukti, o imti ir veikti. Taip ir prasidėjo Giedrės atvirukų gamyba. Vienas po kito. „Jūs net neišsivaizduojate, kokia šiluma užlieja mano širdį kiekvieną kartą girdint, kad jie yra nuostabūs“, – Giedrė džiaugiasi, kad jos darbai patinka aplinkiniams.

Į atsakymą, kodėl būtent atvirukai, menininkė atsako taip: „Gal esu senamadiška, bet man ranka rašytas laiškas ar atvirukas yra kažkas nuostabaus, todėl pasirinkau žmones pradžiuginti būtent atvirukais. Pačios technikos, kaip pagaminti tokį atviruką, aš išmokau mokykloje, todėl dabar buvo likę tik atgaivinti senai išmoktus pagrindus.“

Skubame pranešti bibliotekos lankytojams, kad kovo 23 d. 11.00 val. bibliotekoje Giedrė mums praves edukaciją „Siuvinėtas velykinis atvirukas“. Sukurtą atviruką galėsite panaudoti, kaip tik panorės jūsų širdis. Gal kam padovanosite, o gal tiesiog kaip dekoraciją pasidėsite jį namuose matomoje vietoje.

Nuoširdžiai dėkojame darbų autorei už nuostabių velykinių atvirukų parodą, kuri visus bibliotekos lankytojus džiugins iki pačios gražiausios metų šventė – šv. Velykų.

Inga Gackienė,

Trakų viešosios bibliotekos Onuškio padalinio vyr. bibliotekininkė