Siuvimo dirbtuvės „Dėklas akiniams“ su Rūdiškių gimnazijos mokytoja Edita Vilčevskaja

Kad siuvimas nėra tik adata ir siūlas, o visai smagus užsiėmimas, įsitikinome su Rūdiškių gimnazijos aštuntos klasės mokiniais ir mokytoja Edita Vilčevskaja.

Minėdami Lietuvos valstybės atkūrimo dieną mokiniai Rūdiškių miesto bibliotekoje siuvo dėklus akiniams ir puošė juos lietuviškos trispalvės spalvų aplikacijomis. Mokytoja Edita paaiškino pagrindinius siuvimo siūlių su adata principus, atskleidė, kaip pasigaminti iškarpą, prisiūti aplikaciją, o mokiniai visa tai bandė daryti savarankiškai. Daugeliui tai buvo pirma pažintis su siuvimo mašina, bet visi noriai išmėgino ir liko labai patenkinti.

Besimokant laikas prabėgo greitai ir linksmai, pasigrožėjome pačių pasiūtais dėklais akiniams. Tikime, kad tokie užsiėmimai ugdo kūrybiškumą, skatina vertinti tvarumą, o kai kam gal būt netgi taps tolimesniu gyvenimo pasirinkimu.

Nijolė Zaveckienė,

Trakų viešosios bibliotekos Rūdiškių padalinio vyresnioji bibliotekininkė