Senųjų Trakų bibliotekoje – poetas Jonas Endrijaitis

Balandžio 12 d. į Senųjų Trakų biblioteką sugūžėjo visas pulkas vaikų. Senųjų Trakų Kęstučio pagrindinės mokyklos 1–3 klasių mokiniai su mokytojomis Santa Šidlauskaite ir Vida Šmigelskiene buvo pakviesti į poeto Jono Endrijaičio knygos „Viešnagė Vorynėje“ pristatymą. Jonas Endrijaitis – poetas, žurnalistas, literatūrinės Jono Aisčio premijos laureatas, vaikų ir jaunimo klubo „Kregždutė“ direktorius.

Susipažinęs su vaikas, poetas ištraukė eilėraščių ir pasakaičių knygą, dar kvepiančią dažais, ir pradėjo savo pasakojimą nuo iliustracijų. Knygoje „Viešnagė Vorynėje“ pasakojama apie berniuką Vyčiuką ir jo vaizduotėje sukurtos pasakų šalies Vorynės, vorų bei kitų vabaliukų, gyvūnų, paukščių ir žuvų draugystę. Vaikai mielai įsitraukė į knygos pristatymą ir kartu su poetu deklamavo eilėraščius, dainavo apie slieko breiką, šamą ir už tai nuo voriukų gavo velykinius saldainiukus dovanų.

Vaikų akys – jų sielos atspindys. Vaikų akyse atsispindėjo dėkingumas, pagarba, todėl, už labai patikusį renginį, atsidėkojo poetui padainuodami mokyklos himną, kurį atliko didžiuodamiesi esantys Kęstučio mokyklos mokiniais.

Agnieška Uscilienė,

Trakų viešosios bibliotekos Senųjų Trakų filialo vyr. bibliotekininkė