„Saugesnio interneto savaitė 2024“ Šventininkų bibliotekoje

Praėjusią savaitę visoje Lietuvoje vyko renginiai, skirti akcijai „Saugesnio interneto savaitė 2024“. Ja siekiama atkreipti visuomenės dėmesį į saugų elgesį internete, siekiant apsaugoti vaikus nuo neteisėto ir žalingo interneto turinio bei skatinti visuomenę saugiau ir atsakingiau naudotis šiuolaikinėmis technologijomis. Šių metų akcijos šūkis – „Kurkime geresnį internetą kartu“.

Vasario 6 d. Šventininkų bibliotekoje vaikams ir suaugusiesiems buvo parodytas filmas „TikTok Boom“, taip pat dalyviai turėjo progą spręsti testą ,,Ar esi saugus internete“. Susitikimo metu bibliotekininkė supažindino bibliotekos lankytojus, kaip saugiai ir atsakingai elgtis internetinėje erdvėje, ypač atkreipdama dėmesį į slypinčius pavojus ir grėsmes mažiesiems. Pastariesiems buvo paaiškinta, kas yra žalingas turinys, kokia informacija yra jų asmeninė, kuria negalima dalytis su aplinkiniais, kaip atsirinkti, ką internete galima viešinti, ką daryti, norint išvengti pavojų.

Tikimės, kad vaikai įgijo naujų žinių bei patirties, o ateityje, naudodamiesi internetu, bus atidesni bei saugesni tiek mažieji, tiek suaugusieji.

Kristina Razvadauskienė,

Trakų viešosios bibliotekos Šventininkų padalinio vyr. bibliotekininkė