Saugesnio interneto diena

Šiandienos technologijos ir internetas yra neatsiejami nuo mūsų kasdieninio gyvenimo, ypač vaikams ir jaunimui. Naudojantis skaitmeninėmis technologijomis, mažieji gali mokytis, bendrauti su draugais ir pasauliu, žaisti žaidimus, kurti turinį bei atrasti naujų dalykų. Tačiau kartu su dideliais privalumais ateina tam tikri iššūkiai ir pavojai, kuriuos svarbu suprasti ir įveikti.

Vasario 6 d. bibliotekoje minėjome „Saugesnio interneto dieną“. Trakų pradinės mokyklos trečiokai kartu su Vilniaus aps. VPK Trakų r. PK. Veiklos skyriaus vyriausiąja tyrėja Vlada Černiene aptarė aktualius skaitmeninius iššūkius, skatinant saugesnį naudojimąsi internetu ir skaitmeninėmis technologijomis.

Vienas iš pagrindinių aspektų, kuriam reikia skirti dėmesį, yra asmeninės informacijos saugumas. Tai apima ne tik vardą ir pavardę, bet ir bet kokią kitą asmeninę informaciją, tokią kaip adresas, telefono numeris, mokyklos pavadinimas ar nuotraukos. Niekada negalima pamiršti, kad internete yra žmonių, kurie gali naudoti šią informaciją netinkamiems tikslams. Svarbu mokyti vaikus būti atsargiems ir saugoti savo privatumą.

Renginio metu buvo pateikta informacija, kaip formuoti tinkamo saugaus elgesio internete nuostatas, suprasti, kokios grėsmės gali iškilti neatsargiai elgiantis internete, kaip šias grėsmes pažinti, kaip jų išvengti ir kur prireikus kreiptis pagalbos. Taip pat svarbu skatinti teigiamą elgesį internete, išlaikant pagarbą kitų nuomonei bei pasiekimams. Vaikai turi būti supažindinti su sąvoka „skaitmeninis pėdsakas“ ir suprasti, kad jų elgesys internete gali turėti ilgalaikių padarinių.

Bendruomenės, įskaitant mokyklas, bibliotekas, tėvus, mokytojus ir kitus suaugusiuosius, turi kartu dirbti, siekiant užtikrinti vaikų ir jaunimo saugumą bei gerovę skaitmeniniame pasaulyje. Taip skatinama informuota, atsakinga ir saugi skaitmeninė erdvė, kurioje vaikai gali tobulėti, kurti ir išlikti saugūs.

Kristina Baužienė,

Trakų viešosios bibliotekos Vaikų literatūros skyriaus vyr. bibliotekininkė