Rugsėjo mėnesį Rykantų bibliotekoje šurmuliavo vaikai

Dauguma tėvų svajoja, kad jų vaikai mėgtų skaityti. Bet vien svajojant meilės knygai ir skaitymui neatsiras. Įprotį skaityti reikia ugdyti. Vien savo pavyzdžiu galima bandyti sužadinti vaikų susidomėjimą skaityti. O puikia tradicija kiekvienoje šeimoje galėtų tapti vaikui skirtas laikas su knyga prieš miegą. Kuo dažniau kartu skaitysime, tuo labiau įtrauksime vaikus į skaitymo procesą, lavinsime jų įgūdžius bei formuosime įpročius.

Meile knygai vaikus bandė užkrėsti ir Rykantų bibliotekininkė. Rykantų universalaus daugiafunkcio centro darželinukams pasiūlyta sudalyvauti bibliotekos veikloje. Dviejuose renginiuose, popietėje „Susipažinkime – aš esu biblioteka“ bei bibliografinėje pamokėlėje „Surask knygą bibliotekoje“ sudalyvavę darželinukai, atlydėti auklėtojos Dalios Klimaševskienės, puikiai praleido laiką tarp knygų. Naujokai susipažino su biblioteka, jos veikla, knygelėmis. Didesnė dalis vaikučių bibliotekoje jau buvo lankęsi. Vaikams dar kartą primintos bibliotekoje galiojančios taisyklės, papasakota apie knygų vietą lentynose, apie elgesį su knyga. Parodyta, kur ieškoti pasakų, eilėraščių, apysakų. Vaikų dėmesį patraukė ir kraštotyros lentyna, vienų rankos tiesėsi prie knygų apie gyvūnėlius, kitus sudomino knygos apie mediciną.

Visi kartu peržiūrėjome nuotraukas čia vykusių renginių. Vaikai nuotraukose ieškojo savęs, savo artimųjų, draugų, dalinosi įspūdžiais. Apsilankymo metu darželinukai taip pat žaidė įvairius žaidimus, pvz., „Šilta – šalta“, dėliojo dėliones, deklamavo eilėraščius apie rudenį.

Vaikai žadėjo namuose papasakoti apie savo apsilankymus bibliotekoje ir grįžti į biblioteką su tėvais pasiimti knygų namo.

Barbara Jocienė,

Trakų viešosios bibliotekos Rykantų filialo vyr. bibliotekininkė