Rūdiškių bibliotekoje buvo mokomasi kaligrafijos meno

Kovo 28 d. Rūdiškių miesto bibliotekoje vyko edukacija „Plunksna ir žodis“, skirta Adomo Mickevičiaus 225-osioms gimimo metinėms paminėti.

Kaligrafija – tai menas gražiai rašyti. Jo raida susijusi su šrifto istorija. Kaligrafinis raštas rašomas arba piešiamas ranka, puošiamas ornamentais, inicialais. Kaligrafija taikyta rankraštinėse knygose, laiškuose. Rašydami ranka mes laviname savo smegenų veiklą. Tai padeda mums išlaikyti savo individualumą, sklandžiau sudėlioti raidžių seką.

Vykusios edukacijos metu Vilniaus apskrities Adomo Mickevičiaus viešosios bibliotekos vyriausioji metodininkė Aušra Gudavičiūtė kartu su gimnazistais skaitė Adomo Mickevičiaus eilėraštį „Gėlelė“ ir mėgino įminti romantinės meilės lyrikos simbolių bei vaizdinių reikšmę, pasitelkdami jausmus bei jų asmenines interpretacijas. Ekspromtinėmis įžvalgomis bei kūrybiniais bandymais buvo prisiliesta ir prie žodinio meno – poezijos, ir, vedami bibliotekos dailininkės Kristinos Karvelytės pasakojimu, prie vaizduojamojo meno – kaligrafijos – versmių.

Gimnazistams labai patiko ši edukacija, jie stropiai mokėsi rašyti plunksna, o užsiėmimui baigiantis jau buvo puikiai įvaldę šį rašymo būdą.

Nijolė Zaveckienė,

Trakų viešosios bibliotekos Rūdiškių padalinio vyresnioji bibliotekininkė