Pristatytas projektas „Perskaityk knygą, sukurk iliustraciją“

Kovo 1 d. Lentvario miesto bibliotekoje sulaukėme viešnios – Trakų meno mokyklos dailės mokytojos metodininkės Nijolės Mečkovskajos. Ji atvežė į biblioteką Trakų meno mokyklos Aukštadvario skyriaus mokinių tapybos darbus bei atvyko pasidalyti patirtimi apie jau trečius metus jos pačios inicijuotą projektą „Perskaityk knygą sukurk iliustraciją“.

Atvykusiems Lentvario pradinės mokyklos 4a kl. mokiniams ir mokytojai Danguolei Danilkevičienei viešnia papasakojo, kaip gimė projekto „Perskaityk knygą sukurk iliustraciją“ idėja.

Mokytoja Nijolė ir Trakų viešosios bibliotekos Aukštadvario padalinio bibliotekininkė Ramunė Jarmalavičiūtė svarstė, kaip būtų galima rasti kūrybišką būdą paskatinti mokinius daugiau skaityti, gilintis į literatūros kūrinio kontekstą, jį analizuoti, išjausti, o vėliau piešiant atvaizduoti ant drobės. Dailės mokytoja atskleidė, kad projektas buvo tęstinis ir vyko trimis etapais trejus metus. Pirmojo etapo metu mokiniai skaitė lietuvių liaudies pasakas ir piešė jų siužetus, antraisiais metais skaitė ir tapė Brolių Grimų pasakas, o trečiojo etapo metu – Hanso Kristiano Anderseno pasakas.

Bibliotekoje apsilankę moksleiviai išgirdo įdomių faktų apie pačių pasakų kilmę, jų autorius, turėjo patys prisiminti, kokias ir kokių autorių pasakas yra skaitę ar girdėję iš tėvelių, senelių, klasės mokytojos. Viešnia ragino įdėmiai klausytis informacijos, nes vėliau jie turėsiantys atlikti nesudėtingas ir linksmas užduotis. Pasiskirstę komandomis ketvirtos klasės moksleiviai dalyvavo smagioje viktorinoje, o vėliau, apžiūrėję dailės darbų parodą „Piešiu pasaką“, atidavė savo balsus labiausiai patikusiems paveikslams – Agnės Vaitkunskaitės „Batuotas katinas“, „Sniego Karalienė“,  „Jonukas ir Grytutė“, kurių tema – „Brolių Grimų ir Hanso Kristiano Anderseno pasakos“. Taip pat susitikimo metu mokiniai piešė bendrą klasės piešinį mėgstamų pasakų motyvais.

Susitikimas skirtas Lietuvių kalbos dienoms paminėti.

Jurgita Makaravičienė

Trakų viešosios bibliotekos Lentvario padalinio vyr. bibliotekininkė