Populiariojo projekto „Vasara su knyga“ sezono atidarymas!

Rūdiškių bibliotekoje  „atidarėme“ populiarųjį „Vasara su knyga“ sezoną. Trisdešimt keturių, vasariškai ryškių, skaidrių pagalba „beldėmės“ į vaikų ausis ir akis, kad sudomintume vykstančiu Lietuvoje „Skaitymo iššūkiu“.

Kažkas jau dalyvavo,  kažkas apie tokį projektą išgirdo pirmą kartą, bet abejingų šiam iššūkiui neliko. Pristatėme ne tik skaitymo užduotis, ilgai kalbėjome ir diskutavome apie skaitymo teikiamą naudą, išvardijome visus skaitymo teikiamus privalumus ir paraginome mažiau laiko leisti prie kompiuterio, o dažniau užsukti į biblioteką ir, išsirinkus įdomią knygą, bent jau pusvalandį skirti ramiam pabuvimui su knyga.

Pasibaigus skaidrių pristatymui, visi kartu pradėjome skaityti knygą pavadinimu „Vakaro istorijos mergaitėms maištininkėms. Šimtas pasakojimų apie išskirtines moteris“ (autorės Franceska Cavallo, Elena Favilli), tinkančią trečiajai užduočiai – perskaityti biografinę knygą. Išsirinkome tris istorijas apie įžymias moteris – Astridą Lindgren, Evitą Peron ir Margaret Tečer, kurias perskaitė Ieva, Kamilė ir Kornelija.

Savaitei praėjus galime pasidžiaugti: pristatymas pavyko. Šūkis „Įkvėpk knygų magijos!“ motyvuoja ir skatina pasinerti į knygų skaitymą. Mes neriame, o jūs?

Danguolė Paliulienė,

Trakų VB Rūdiškių filialo vyr. bibliotekininkė