Popietė „Pasakų namelyje raidelės sau gyvena“

Kalba – neatsiejama žmogaus gyvenimo dalis. Ją pasitelkdami mes bendraujame, kuriame, tampame bendruomenės dalimi. Vaikystėje suformuojama daug sąvokų ir išmokstama daugybė lietuvių kalbos žodžių. Naudodami kalbą vaikai kaupia patirtį, ja naudojasi, išreikšdami save, savo emocijas, todėl jau ikimokykliniame amžiuje gimtoji kalba, jos grožis bei taisyklingas vartojimas lydi vaikus visose veiklose.

Kovo 5 d. Onuškio vaikų darželyje, tęsiant gražų Dusmenų bibliotekos bendradarbiavimą su šia ikimokykline įstaiga, įvyko popietė „Pasakų namelyje raidelės sau gyvena“. Renginukas buvo skirtas Lietuvių kalbos dienoms paminėti.

Mūsų susitikimas prasidėjo nuo filmuko „Debesėlių abėcėlė“ peržiūros. Vėliau su „Boružiukų“  grupės vaikais smagiai statėme didelį, spalvotą raidžių lego namelį. Dėliodami vaikai džiaugėsi suradę savo vardo raideles. Pastatę raidžių namą mažieji klausėsi eiliuotos pasakos apie gaidelį, kuris paklydo, tai – Zenės Sadauskaitės knygelė „Jei nuklydai nuo namų“. Pasakaitei pasibaigus, vaikai įvardijo, kokius veikėjus gaidelis sutiko ieškodamas kelio namo. Toliau sekė edukacijos, mažieji „Smalsiukai“ spalvino gaidelio trafaretą, o „Boružiukai“ gamino „gyvą“ gaidelį, į kurį papūtus, čia jį matom, čia jo nėra... Tam buvo panaudotos popierinės stiklinės, vienkartinės pirštinės, šiaudeliai ir spalvotas popierius. Klijuojant visas reikalingas detales, dalyviai buvo smalsūs ir labai laukė, kada bus galima papūsti į šiaudelį ir atsiras gaidelis. Atrakcija pavyko! Vaikai, jūs nerealūs!

Dusmenų biblioteka nuoširdžiai dėkoja visam darželio kolektyvui už šiltą priėmimą bei gražų bendravimą. Iki kitų susitikimų.

Rima Voverytė,

Trakų viešosios bibliotekos Dusmenų padalinio vyr. bibliotekininkė