Popietė „Kristijonas Donelaitis laiko tėkmėje“ Rūdiškių bibliotekoje

Kristijonas Donelaitis – vienas savičiausių XVIII amžiaus Europos poetų, lietuvių literatūros klasikas, grožinės literatūros pradininkas. Vienas ryškiausių jo kūrinių – poema „Metai“ išversta į vokiečių, anglų, švedų, čekų, vengrų, latvių, rusų, baltarusių, lenkų, gruzinų, ukrainiečių, armėnų kalbas.

Minėdami Kristijono Donelaičio 310-ąsias gimimo metines Rūdiškių III a klasės gimnazistai ir jų mokytoja Zita Bartkevičienė apsilankė Rūdiškių bibliotekoje. Prisiminėme poeto biografiją, kūrybą. Moksleiviai klausė, o taip pat ir patys skaitė garsiosios poemos „Metai“ ištraukas, atliko interaktyvias užduotis, aiškinosi nežinomų žodžių reikšmes, aplankė bibliotekoje eksponuojamą K. Donelaičio parodą.

Klausydami grupės „Liūdni slibinai“ atliekamos dainos „Pavasario linksmybės“ įsitikinome, kad dėmesys šio poeto kūrybai neblėsta laiko tėkmėje. Jo aprašytos moralinė normos ir žmonių bendravimo kriterijai yra itin aktualūs ir mūsų epochai.

Nijolė Zaveckienė,

Trakų viešosios bibliotekos Rūdiškių padalinio vyresnioji bibliotekininkė