Popietė „Koks yra finansiškai raštingas žmogus“ su Vilma Biekšaite

Rūdiškių gimnazijos 6a klasės mokiniai dalyvavo miesto bibliotekoje surengtoje popietėje „Koks yra finansiškai raštingas žmogus“, kurią vedė iš Trakų atvykusi finansų ekspertė Vilma Biekšaitė.

Pagrindinis finansiškai raštingo žmogaus bruožas yra tas, kad jis uždirba daugiau nei išleidžia, nesvarbu, kokio dydžio jo pajamos yra. Moksliškai įrodyta, kad ugdant finansinį raštingumą, vaikai ne tik sužino apie pinigus, mokosi jais disponuoti, bet ir gerėja jų psichologinė sveikata, akademiniai pasiekimai. Nors su pinigais esame susiję visą savo gyvenimą, kaip su jais tinkamai elgtis, šalies mokyklose vis dar nemoko. Kol dar nėra finansinio raštingumo pamokų, visa atsakomybė užauginti finansiškai atsakingą, mokantį valdyti savo pinigus vaiką tenka tėvams. Pasak finansų ekspertės Vilmos Biekšaitės, mažieji turi matyti ir žinoti, kaip šeimoje atsiranda pinigai ir kaip jie leidžiami. Tėvų pavyzdys čia yra pats įtaigiausias ir stipriausias, tad svarbu, kad suaugusiųjų kalbos apie pinigų svarbą sutaptų ir su jų pačių veiksmais.

Kuo anksčiau pradedame savo atžaloms formuoti tinkamus finansinius įgūdžius, tuo greičiau jie įgis tvirtą finansinių žinių ir įgūdžių pagrindą, o visa tai leis vaikui ne tik šiandien, bet ir ateityje ne tik patenkinti savo poreikius, bet ir jaustis saugesniam, išvengti finansinių bėdų. Vilma Biekšaitė diskusijos metu įvertino ir apdovanojo aktyvius moksleivius simbolinėmis dovanėlėmis bei atmintinėmis.

Jolanta Masiulevičienė,

Trakų viešosios bibliotekos Rūdiškių padalinio vyriausioji bibliotekininkė