Popietė „Ar žinai, kad...“ Paluknio bibliotekoje

Sausio 24 d. Paluknio bibliotekoje įvyko popietė „Ar žinai, kad...“, skirta Tarptautinei edukacijos dienai paminėti. Mokymasis – tai neatsiejama mūsų kasdienybės dalis, kuri tęsiasi visą žmogaus gyvenimą, todėl edukaciniais užsiėmimais siekiama prisidėti, kad mokslas ir žinios būtų prieinami visiems.

Į popietę susirinko Paluknio „Medeinos“ gimnazijos 7 klasės mokiniai, lydimi mokytojos Justynos Mackevič. Iš pradžių bibliotekininkė, pasitelkus medijas, pristatė žodžio „edukacija“ reikšmę, jos sąvokas, aktualumą, taikymo metodus. Su mokiniais išsiaiškinta, kad ekskursija, kurios metu dalyviai sužino kažkokią istoriją ar faktą, irgi priskiriama edukacijai. Kad vaikams susitikimas būtų labiau patrauklus ir įtraukiantis, bibliotekininkė glaustai papasakojo Paluknio bibliotekos istoriją, akcentuodama į tai, kad ši įstaiga gyvuoja jau 70 metų ir jos poreikis nei kiek nemažėja. Darbuotoja paaiškino, kad dabar bibliotekoje didėja teikiamų paslaugų kiekis, kad būtų patenkinti jos vartotojų poreikiai. Po to ji dar kartą priminė susirinkusiesiems apie fondo išdėstymą bibliotekoje, didesnį dėmesį atkreipdama į vaikų fondo B ir C skyrius bei vaikų šakinę literatūrą. Išklausę informaciją ir dar kartą susipažinę su fondo išdėstymu, mokiniai pasiskirstė į tris komandas. Kiekviena jų gavo po atskirą užduotį ir per nustatytą laiką vaikų fonde turėjo rasti knygas pagal bibliotekininkės parengtas užuominas ir pateiktą informaciją. Šurmulio buvo daug. Dalyviams sekėsi neblogai, bet visų knygelių taip ir nepasisekė surinkti nei vienai komandai. Moksleiviai nenusivylė, tačiau bibliotekininkė pakvietė juos dar kartą užsukti į biblioteką ir savarankiškai surasti leidinius iš privalomojo skaityti knygų sąrašo.

Prieš atsisveikinant bibliotekininkė padėkojo popietės dalyviams už geras emocijas ir pastangas vykdant užduotį bei ragino juos nenustoti mokytis, tobulėti ir išlikti žingeidiems. Kaip sako amerikiečių pramonininkas Henry Ford, „Kiekvienas, kuris nustoja mokytis, pasensta. Nesvarbu, ar jam dvidešimt, ar aštuoniasdešimt. Kiekvienas, kuris mokosi, išlieka jaunas“.

Danutė Nekulsian,

Trakų viešosios bibliotekos Paluknio padalinio