Po 8 Auksinio proto žaidimų

Prabėgo dar du „Auksinio proto“ žaidimai. Vasario 28 d. vykęs septintasis žaidimas išlydėjo žiemą – prasidedant pavasariui tendencijos vyravo tos pačios – laimėjo tikrai išmanūs „Išmanieji protai“, tačiau kovo 7-ąją žaidimą į savo rankas perėmė ir pergalę iškovojo komanda „Baikit, nemanau!“. Teisingai atsakiusi į penktojo turo papildomos vertės „bonus“ klausimą, komanda iš viso surinko 51 tašką. Antroje vietoje liko sezono lyderiai „Išmanieji protai“, surinkę 40 taškų, ir vis dar gerokai pirmaujantys bendrojoje įskaitoje. Trečioji–ketvirtoji vietos prasilenkė vos vienu tašku: trečioje vietoje atsidūrė „Trakai united“ su 34 taškais, o ketvirtoje dar kojų apšilti nespėjusi naujokų komanda „Rotorius“.

Primename, kad viena komanda gali dalyvauti viename, keliuose arba visuose septintojo „Auksinio proto“ sezono turnyruose. Taip pat ateinančiuose turnyruose gali dalyvauti ir naujos komandos bei pavieniai žaidėjai, prisijungsiantys prie esamų komandų! Žaidimo metu komandos gali naudotis tik savo narių žiniomis ir išmintimi. Įvairios ryšio priemonės, internetas, kompiuteriai, literatūra ir kitos palengvinimo priemonės negalimos!

Jei esi smalsus, daug žinai, turi puikų draugų ratą – registruok komandą, dalyvauk ir mankštink protą!

Registracija vyksta telefonu (8 528) 55 460 ir el. p. g.tamasauskaite@trakubiblioteka.lt

Kitas žaidimas vyks kovo 14 d. 18.30 val. Laukiame jau esamų ir naujų komandų!

Pavyzdiniai 8 žaidimo klausimai:

KLAUSIMAS:

Internetiniame puslapyje „Classical Art Memes“ pasirodė memas, kuriam panaudotas buvo 1903 metais tapytas John William Waterhouse paveikslas. Jame – du veikėjai: vyras ir moteris. Tame meme moteris sako vyrui: „Aš myliu tave“. O ką jai į tai atsako vyras?

ATSAKYMAS:

„AŠ IRGI SAVE MYLIU“ (mintis gali būti ir kitaip suformuluota, tačiau esmė turi būti tame, jog vyro atsakymas kalba apie save). Tas paveikslas – „Echo ir Narcizas“. Tame sukurtame meme Echo sako Narcizui, kad jį myli, na, o Narcizas žiūrėdamas į vandenį atsako, kad save irgi myli – nebūtų juk Narcizas.

KLAUSIMAS:

„Kas į mane į vieną pasiprašo...“ – tai nebaigta skaičiuotė, kurią sugalvojo fizikas ir matematikas Mindaugas Stakvilevičius. O kam, anot Stakvilevičiaus, skirta ši skaičiuotė?

ATSAKYMAS:

ĮSIMINTI SKAIČIAUS PI DĖMENIS. Pilna skaičiuotė yra tokia: „Kas į mane į vieną pasiprašo, pi, žiūrėk, antai jau berašo...“. Šios skaičiuotės esmė tokia, kad kiekvienas žodis turi tiek raidžių, kokį skaičių jis atstovauja. KAS – 3 raidės, Į – 1 raidė, MANE – 4 raidės, Į – 1 raidė, VIENĄ – 5 raidės ir t.t. – taip gaunasi skaičius „pi“ – 3,1415926536.

KLAUSIMAS:

„Tuo vaikus kostiumai tautiniai glostė

Į Naisius maldininkus burtis jau šaukė.

X atšaldyti išsibudino keltis,

O žiniasklaida parsidavus pametė skrandas“.

Tai – Aido Puklevičiaus sukurta „Metų“ parodijos ištrauka. Koks žodis paslėptas po X‘u?

ATSAKYMAS:

EMBRIONAS / EMBRIONAI. Šioje ištraukoje kalbama apie Lietuvos Žaliųjų ir Valstiečių Sąjungos skandalus ir aktualijas. Embrionų šaldymas – viena daugiausiai eskaluotų temų pastaruoju metu.

Bendrosios įskaitos rezultatai po 8 žaidimo turnyrų:

Komanda „Išmanieji protai“ – 515 taškų;

Komanda „Baikit, nemanau!“ – 451 taškas;

Komanda „Trakai United“ – 250 taškų;

Komanda „Rotorius“ – 93 taškai.

Gintarė Tamašauskaitė,

Trakų viešosios bibliotekos

Skaitytojų aptarnavimo skyriaus vyr. bibliotekininkė