Pažintinė paroda apie Lietuvą Grendavės bibliotekoje

Kovo 1–22 d. Grendavės biblioteka kviečia apsilankyti parodoje „Pažink Lietuvą“, skirtoje Lietuvių kalbos dienoms paminėti. Joje galima susipažinti su literatūra, kuri akivaizdžiai byloja apie Lietuvos valstybingumą, atskirus jos regionus, šalies simboliką, žmones, įvykius, tradicijas bei išskirtinį kraštovaizdį. Knygos apie gimtąją kalbą ir jos mokėjimo svarbą mūsų tautos gyvenime – neatskiriama parodos dalis.

„Šalis ta Lietuva...“, „Ypatinga Lietuva“, „Atrask Lietuvą“ ir t. t. – tai parodoje pristatomos knygos, atspindinčios ne tik istorinius faktus, bet ir skleidžiančios lietuvišką dvasią. Apie mūsų šalies simbolius ir tautos atsiradimą galima sužinoti iš tokių literatūros kūrinių, kaip „Lietuvos heraldika“, „Lietuvos valstybės ženklai ir vėliavos“, „Lietuvių kilmė“. Gimtosios kalbos žinias galima pasitikrinti, perskaičius straipsnių rinkinį „Mintys apie gimtąją kalbą“ arba P. Ruigio knygą „Lietuvių kalbos kilmės būdo ir savybių tyrinėjimas“ ir daugelį kt. Pažintinėje parodoje, alsuojančioje lietuvybe, kiekvienas gali atrasti sau tinkamą literatūrą ir plačiau sužinoti apie Lietuvos istoriją, teritorinį pasiskirstymą, gamtą bei gimtosios kalbos savitumus.

Paroda kviečia prisiminti žmones, kūrusius ir kuriančius grožį, vertę, nepamirštamas emocijas, visą tai, kas įvardijama kultūra ir ką siekiama perduoti ateities kartoms.

Regina Karpičienė,

Trakų viešosios bibliotekos Grendavės padalinio vyr. bibliotekininkė