Pasaulinė Žemės diena Šventininkų bibliotekoje

Kovo 20 d. minima Pasaulinė Žemės diena. Šis laikas pasirinktas neatsitiktinai, nes tuo metu sulaukiama pavasario lygiadienio, kai dienos ir nakties ilgumas tampa vienodas visuose Žemės rutulio kampeliuose.

Šventininkų bibliotekoje taip pat buvo paminėta Pasaulinė Žemės diena. Renginyje dalyvavę vaikai susipažino su mūsų planetai iškilusiais pavojais. Atrodytų, tokie maži darbai, kaip taupumas, atsakingumas, sodinimas labai padeda saugoti Žemės išteklius, mažina klimato taršą. Popietės metu mažieji sodino įvairias daržoves, sužinojo jų svarbą mūsų organizmui bei išmoko jomis rūpintis. Darbas buvo labai rimtas ir atsakingas, nes kiekvienas vaikas norėjo padovanoti Žemei ką nors labai gražaus.

Vėliau jaunieji bibliotekos lankytojai pasirinko knygelių apie žvėrelius, paukštelius, mišką ir kt. Bibliotekininkė jiems paskaitė smagių istorijų apie įvairius Žemės gyventojus. Labai džiugu, kad mažieji patys daug galėjo papasakoti, kaip reikia elgtis gamtoje, kaip neskriausti gyvūnėlių, kaip rūšiuoti šiukšles.

Kristina Razvadauskienė,

Trakų viešosios bibliotekos Šventininkų padalinio vyr. bibliotekininkė