Paminėta Šuns diena Onuškio filialo bibliotekoje

Lietuvos kinologų iniciatyva, nuo 2016 metų balandžio 24-ąją minima Šuns diena. Ši diena skirta atkreipti visuomenės dėmesį į šunis, prisiimti atsakomybę už keturkojus draugus.

Lietuvoje vykdomos įvairios gyvūnų apsaugos programos bei kontrolės priemonės. Nepaisant to, dar dažnai pasitaiko gyvūnų nepriežiūros ir atsisakymo atvejų. Labai svarbu yra šviesti visuomenę, o ypač vaikus. Nuo mažens pratinti prisiimti atsakomybę už savo augintinius.

Onuškio bibliotekoje vyko edukacinė valandėlė „Mano augintinis“, skirta Šuns dienai paminėti, kurioje dalyvavo Onuškio darželio auklėtiniai. Vaikai papasakojo apie savo auginamus šuniukus, kokie šuniukų vardai, kaip padeda tėveliams pašerti ir pagirdyti augintinius. Vaikai sakė, kad dažnai pavedžioja savo draugus kartu su tėveliais, žaidžia su jais kieme. Ainės kalytės vardas Širdutė, Motiejaus – Dora, Austėjos – Aras, Jonės – Žaibė ir kt.

Dainavome daineles ir skaitėme eilėraščius apie šunelius. Skaitėme Pifo nuotykius ir džiaugėmės, kad Pifas labai sumanus šuo. Užminėme mįslę: namų sargas, žmogaus draugas, kas? Visi garsiai šaukė, kad tai šuo. Spalvinome ir piešėme. Susipažinome su šunų veislėmis, sužinojome apie tarnybinius šunis, apie šunis gelbėtojus, šunis vedlius, apie šunis, kurie padeda pasveikti (kaniterapija). Dar vaikai yra girdėję apie šunis piemenis, medžioklinius šunis, šiaurės kinkomuosius šunis. Pakalbėjome, kaip saugiai bendrauti su šunimis.

Vaikai sakė, kad atsakingai rūpinasi savo augintiniais, laiku pašeria, pagirdo, pasirūpina, kad šunelis galėtų pasislėpti nuo lietaus ir kaitrios saulės.

Vlada Valakevičienė,

Trakų viešosios bibliotekos Onuškio filialo vyr. bibliotekininkė