Onuškio ir Aukštadvario bibliotekose – susitikimas su rašytoja, dailininke Jolanta Sereikaite

Kovo 3 d. buvo minima Tarptautinė rašytojų diena. Šia proga Onuškio ir Aukštadvario bibliotekose lankėsi rašytoja, dailininkė Jolanta Sereikaitė.

Autorė gimė 1969 m. Kaune. Ji baigė J. Naujalio meno mokyklą, 1994 m. – Vilniaus dailės akademiją, kur studijavo grafikos specialybę. Nuo 1999 m. yra Lietuvos dailininkų sąjungos narė. Ji yra ne tik rašytoja, bet ir grafikė. Ji kuria estampus, daugiausiai spalvotus ir juodai baltus medžio raižinius, iliustracijas. Taipogi rašo poeziją ir prozą.

Autorė lankėsi Onuškio ir Aukštadvario bibliotekose, kuriose susirinko gausus būrys Onuškio Donato Malinausko pagrindinės mokyklos pirmos ir antros klasės mokinių bei Aukštadvario m/d „Gandriukas“ pirmos klasės moksleivių. Susitikimų metu rašytoja pristatė knygelę „Katytės Tikės miškas“, kurią autorė ne tik pati parašė, bet ir jai sukūrė iliustracijas. Ši knyga – devintojo Nacionalinio vaikų literatūros konkurso (2021 m.) gražiausių iliustracijų premijos laimėtoja.

Labai džiaugiamės, kad turėjome galimybę išgirsti ir drauge su katyte pakeliauti po įdomų, kartais bauginantį, bet smalsumą keliantį ir vaizduotę skatinantį mišką. Susitikimų metu mokiniai pasigamino skirtukus ir kiekvienas dovanų gavo knygelę, kurią, kaip jie sakė, būtinai perskaitys! Ir, žinoma, labai lauksime tęsinio, juk smalsu sužinoti, su kuo dar teks susidurti katytei Tikei.

Kaip teigia F. S. Ficdžeraldas, rašytojas rašo ne todėl, kad jis nori ką nors pasakyti, o todėl, kad jis turi ką pasakyti. Kaip tik šiandien ir turėjome galimybę tuo įsitikinti, todėl tariame nuoširdų ačiū, kad rašote ir kuriate džiaugsmą, kuriuo mielai dalinatės su vaikais. Iki kitų malonių susitikimų bibliotekose.

Inga Gackienė,

Trakų viešosios bibliotekos Onuškio padalinio vyr. bibliotekininkė