Onuškio bibliotekoje – popietė „Sveikata iš gamtos“

Rugpjūčio pabaigoje ir rugsėjo pradžioje Onuškio bibliotekoje vyko neįprasti darbai: buvo nešami surinkti žolynai, džiovinami, rūšiuojami. Rugsėjo 5-ąją patys aktyviausi seniūnijos gyventojai susirinko į popietę „Sveikata iš gamtos“.

Popietės metu surišome 27 žolynus į puokštes ir pakabinome ant ištiestos virvės – taip seniau vaistinius augalus džiovino mūsų senolės. Dar turėjome du krepšius džiovintų žolynų, todėl išsamiai kiekvieną iš jų aptarėme. Visos viešnios dalinosi savo patirtimi, kur ir kaip jos naudoja žolynus, taip vienos iš kitų išgirdome daug naudingų patarimų, pagilinome savo turimas žinias. Kai kurios žolelės naudojamos kaip prieskoniai gaminant maistą, tai: peletrūnas, gvazdikėlis (dar vadinamas tagete), naudojami raugiant agurkus. Kalendulos (liaudyje vadinamos riestainėlėmis arba medetkomis), agurklės žiedai naudojami ne tik kaip vaistažolės, bet ir maistui papuošti. Pasiaiškinome, kaip saugiai naudoti gamtos dovanas, kaip ir kada tinkamai rinkti žoleles bei jas džiovinti. Dar pakalbėjome apie augalus, kurių negalima vartoti, sergant tam tikromis ligomis.

Popietės metu pasigaminome arbatėlių su karčiaisiais žolynais ir pavadinome „Karčioji“. Pasigaminusios kelių rūšių arbatėlių mišinukus, užplikinome ir degustavome. Vienoms patiko „Karčioji“, kitoms – švelnesnės. Ragavome ir naminį obuolių pyragą, puoštą rugiagėlių ir medetkų žiedais. Visos dalyvės išsinešė pagamintų ir gražiai supakuotų į maišelius arbatėlių.

Vlada Valakevičienė

Trakų viešosios bibliotekos Onuškio filialo vyr. bibliotekininkė