„Neturiu, ką tau pasakyti“!

Paskutinis! Deja, laikas tiksi ir projektas „Blykstė 2019“ jau ridenasi finišo link. Spalio 18 dieną Rūdiškių bibliotekoje įvyko paskutinis susitikimas su fotografu Ričardu Šileika. Namų darbų užduotis šį kartą buvo labai netikėtu ir intriguojančiu pavadinimu „Neturiu, ką tau pasakyti“. Tokią temą galėjo pasiūlyti tik gerbiamas Ričardas Šileika, subtilus kasdienybės pokštų stebėtojas ir skelbėjas.

Ar dalyviams pavyko savo namų darbais įtikinti fotografą ir kitus dalyvius, kad jie tikrai neturi, ką pasakyti? Manome, kad taip, – pavyko! Pamatėme puikių ir išskirtinių kadrų, „pagautų“ mūsų kasdienybėje, savoje aplinkoje, gamtoje. Pasak fotografo, net neturėdamas, ką pasakyti, tu kuri produkciją, kurią kitas vartotojas vertina ir savaip interpretuoja. Stebėdami pateiktus darbus mes tuo įsitikinome, tą pačią nuotrauką kiekvienas matė ir interpretavo savaip. Susitikimo metu sužinojome apie fotografijos terminą „nuobodulio fotografija“, kai fotografuojami įvairūs nereikšmingi dalykai, tokie kaip pakelės, stulpai, atspindžiai, kasdieniškų vaizdų vaizdavimas.

Atsakingiausia akimirka vyko išsiskirsčius dalyviams, kai menininkui teko išrinkti dešimt nuotraukų, kurios atstovaus mūsų miestą būsimoje parodoje „Neatrastas Trakų kraštas“. Su nekantrumu lauksime parodos atidarymo ir projekto tęstinumo. Dėkojame visiems dalyvavusiems, komentavusiems, fotografavusiems, kritikavusiems. Iki kitų susitikimų!

Danguolė Paliulienė

Trakų VB Rūdiškių filialo vyr. bibliotekininkė