Netradicinė pamokėlė „Saugus internetas“

Rūdiškių bibliotekoje jau tapo tradicija švęsti „Saugaus interneto savaitę“. Ta proga buvo surengti užsiėmimai skirtingoms amžiaus lankytojų grupėms. Vyko renginiai suaugusiesiems, paaugliams, pradinių klasių bei ikimokyklinio amžiaus vaikams.

Patiems mažiausiems bibliotekos lankytojams – l/d „Pasaka“ „Boružėlės“ grupės  vaikučiams organizuotas užsiėmimas  „Žaidimai ir jų grėsmės“. Nėra nuoširdesnės ir tyresnės diskusijos nei diskusija su mažiausiaisiais.

Pokalbio metu vaikai įgijo naujų žinių, patirties, kaip saugiai naudotis internetu, naujomis technologijomis, taip pat buvo siekiama atkreipti jų dėmesį į internete slypinčius pavojus. Mažieji sužinojo, kad naudodamiesi šiuolaikinėmis technologijomis kiekvienas turime elgtis atsakingai, nuolat domėtis, laikytis taisyklių. Dar buvo diskutuota apie tai, kiek laiko jie praleidžia naudodamiesi įvairiomis technologijomis ir ką gali veikti be jų. Ikimokyklinukai piešė savo dienos rutiną be telefonų. „Boružiukai“ aktyviai dalijosi idėjomis, kuo užsiimti vakarais su šeima be telefonų, piešė piešinukus „Telefonui NE“.

Renginiui baigiantis jaunieji lankytojai gavo dovanėles. „Saugesnio interneto savaitė 2024“ praėjo, bet mes ir toliau visi kartu kursime saugų internetą. Draugiško interneto pradžia prasideda nuo mūsų!

Jolanta Masiulevičienė,

Trakų viešosios bibliotekos Rūdiškių padalinio vyriausioji bibliotekininkė