Nacionalinis diktantas vasario 24 d. 10 val.

Vasario 24 d. (penktadienį) 10 val. Trakų viešojoje bibliotekoje ir Lentvario miesto bibliotekoje kviečiame rašyti nacionalinį diktantą.

Nacionalinis diktantas – tarptautinis suaugusiųjų ir moksleivių raštingumą skatinantis konkursas. 2017-aisiais Nacionalinis diktantas organizuojamas jau 10-ą kartą. Pagrindinis konkurso organizatorių tikslas – paskatinti žmones didžiuotis unikalia lietuvių kalba, kalbėti ir rašyti ja taisyklingai.

Registracija Trakuose tel. 8528 55461 ir el.p. l.maliuzinaite@trakubiblioteka.lt

Registracija Lentvaryje tel. 8528 28334 ir el.p k.meckovska@trakubiblioteka.lt

2017 m. konkurso etapai:

I-as turas vyks PENKTADIENĮ, 2017 m. vasario 24 d. 10 val.  Transliacija per LRT Radiją ir internetu..

Finalas vyks balandžio mėnesį. Finalą tiesiogiai transliuos LRT Kultūros kanalas.

Nacionalinio diktanto taisyklės:

Diktanto tekstai parengiami bendradarbiaujant su Valstybine lietuvių kalbos komisija.

Konkurso dalyviai varžosi raštingiausio moksleivio, raštingiausio suaugusiojo bei raštingiausio užsienio lietuvio kategorijose.

Ant lapo, kuriame rašomas diktantas, privalu užrašyti savo vardą, pavardę, mokyklą (jei esate moksleivis,-ė) ar įmonę (jei dalyvaujate kaip įmonės atstovas,-ė), adresą, telefoną ir e. pašto adresą.

Asmenys, dalyvausiantys diktanto finale, apie tai bus informuojami asmeniškai.

Nacionalinio diktanto konkurse negali dalyvauti lituanistai.