Mokymai gyventojams Rūdiškių bibliotekoje

Rūdiškių bibliotekoje pradėtas įgyvendinti projektas „Prisijungusi Lietuva“: efektyvi, saugi ir atsakinga Lietuvos skaitmeninė bendruomenė“, skirtas asmenims, kurie vis dar nesinaudoja internetu arba kurių skaitmeniniai įgūdžiai yra nepakankami. Kompiuterinis raštingumas, be kurio neįsivaizduojamas šiandienis gyvenimas, tai puiki galimybė tapti sėkmingais, tais, kurie neribotai bendrauja su visu pasauliu, saugiai apsiperka internete, naudojasi viešosiomis paslaugomis nekeldami kojos iš namų ir pan.

Birželio 18, 19, 20, 21, 26, 27 dienomis buvo apmokyta dešimt Rūdiškių bendruomenės „Pušynas“ narių. Jie įveikė 18 val. skaitmeninio raštingumo mokymus pradedantiesiems.

Mokymų metu kalbėta apie socialinius tinklus ir jų saugų naudojimą viešoje erdvėje. Praktinių užduočių metu dalyviai išbandė planšetes, išmaniuosius telefonus, mokėsi naudotis kompiuteriu, susipažino su Microsoft 2010 programa, mokėsi rengti tekstinius dokumentus, dalintis informacija bei bendrauti internetu su artimaisiais ir draugais ir t. t. Baigę mokymus jie sugebės kompiuteryje tvarkyti savo asmeninius dokumentus. Interneto platybėse gebės surasti sau reikalingos informacijos, žiūrėti mėgstamus serialus, klausytis muzikos ir pan.

Užsiėmimai buvo praktiški ir naudingi. Jie vyks ir toliau, galima rinktis individualų mokymą arba užsiėmimus grupėje. Kviečiame mokytis bibliotekoje!

Laima Franckevičienė,

Trakų viešosios bibliotekos