Mes prieš patyčias

Niekaip nesibaigianti ir niekaip nepraeinanti problema. Taip, tai patyčios, kurias Lietuvoje jau galima pavadinti epidemija. Vaikų linijos vadovas R. Povilaitis tikina, kad privaloma kurti aplinką, kurioje vaikams nesinorėtų tyčiotis vieniems iš kitų, o vienas iš tokių būdų – palaikymas. Rūdiškių biblioteka palaiko kovą prieš patyčias ir nuolat organizuoja čia renginius, kurie prisidėtų prie patyčių mažinimo.

Balandžio 12 d. bibliotekoje buvo suorganizuotas susitikimas su populiaria literatūros kūrinių jaunimui ir vaikams autore Rebeka Una bei teatralizuotu jos knygų serijos „Labas, aš Tadas“ pristatymu. Tadas („Labas, aš Tadas“) ir nemokama patyčių prevencijos programa, gavusi paramą iš Kultūros Tarybos, keliauja po mokyklas ir kitas įstaigas, skleisdama aktualią ir naudingą informaciją.

Mokytojų – Filomenos Grambienės ir Dainoros Garbštienės – atlydėti antrokai pristatymo metu sveikinosi ir bendravo su šios knygos herojais: Tadu ir jo nenuorama drauge Elze! Knygų serija „Labas, aš Tadas“ gimė iš rašytojos vaikų ir jų draugų vaikų kasdienybės. Kokia ta kasdienybė? Skelbti karus, kepti bulvinius blynus, svaidytis bombomis, pykti ir susitaikyti!

Svarbiausia tema šiame susitikime – patyčių ir abejingumo tema. Vaizdinguose vaidinamuose intarpuose dalyvavo ir svečiai, ir žiūrovai. Knygos herojaus Tado repavimas išjudino dalyvius bei paskatino atsiverti rimtam pokalbiui. Žaidimų metu sužinojome apie mėgstamus ir nemėgstamus Tado dalykus, supratome, kaip svarbu yra SUSITAIKYTI. Susitikime mokėmės nebūti abejingu stebėtoju, supratome, kad būti jausmingu tikrai nėra gėda, o ištiesta pagalbos ranka daro stebuklus. Buvo smagu stebėti ir patiems išbandyti įvairius triukus, daryti atsispaudimus.

Baigiantis susitikimui, vaikai apžiūrinėjo ir vartė autorės knygas, rikiavosi į eilutę gauti rašytojos ir jos sūnaus Pijaus autografus. Dviejų valandų susitikimas pralėkė nepastebimai, suteikdamas daug naudingos informacijos ir marias teigiamų emocijų.

Danguolė Paliulienė,

Trakų VB Rūdiškių filialo vyr. bibliotekininkė