Meilės nebus per daug

Onuškio bibliotekoje visą vasario mėnesį veikė knygų paroda „Meilės nebus per daug“, kuri buvo skirta šv. Valentino dienai paminėti.

Šią romantišką meilės šventę pradėjome švęsti visai neseniai. Galbūt būtent dėl to mūsų šalyje nėra susiformavusios aiškios tradicijos. Visgi visi, pradedant moksleiviais ir baigiant suaugusiaisiais, šią dieną negaili gėlių, gražių žodžių ir šios šventės simboliu laikomų širdelių, todėl romantiška atmosfera tikrai yra jaučiama. Onuškio biblioteka taip pat prisijungė prie šių gražių tradicijų, kurios mėgina įsitvirtinti mūsų kraštuose ir visą mėnesį skelbė akciją „Perskaityk knygą meilės tema“ ir kvietė dalyvauti iššūkyje, kurio metu reikėjo iš perskaitytos knygos išsirinkti labiausiai patikusią citatą ir ją talpinti socialiniame tinkle „Facebook“ esančioje bibliotekos paskyroje. Galime pasidžiaugti, kad ši akcija, skatinanti skaityti, pasitvirtino 100 proc., nes buvo išduota ir perskaityta daugiau nei penkiasdešimt knygų meilės tema. Didžiausio susidomėjimo sulaukė du kūriniai, kurie per mėnesį buvo išduoti net tris kartus, tai – J. Herlyn „Citrinmedžių vila“ ir Princo Harrio „Atsarginis“. Su citatomis sekėsi gal kiek prasčiau, bet buvo žmonių, kurie mielai prisijungė prie iššūkio. Labai džiaugiamės jaunimo aktyvumu ir prizus įteikiame skaitytojoms Rugilei ir Augustei, kurios įkėlė daugiausiai citatų. Ir, žinoma, sveikiname patį jauniausią skaitytoją, vienintelį džentelmeną Gabrielių.

Galime būti draugais,

Galim viens kitą mylėti.

Nors mes kol kas tik vaikai,

Noriu aš tau pažadėti...

Mylėti tave ir galvoti,

Kaip dviese mes braidom po jūrą.

(Kadangi žiema ir vėsoka,

Paskui mes sau peršalę gulim.)

Citata iš Tomo Dirgėlos knygos „Domas ir Tomas. Dingusio sniego byla“ (Skaitytojas Gabrielius)

Visiems jiems įteiktos medinės širdys, kurias patys galės dekoruotis, kaip tik jie panorės ir, žinoma, koks apdovanojimas be šokolado!

Visiems nuoširdžiausiai dėkojame, kad aktyviai įsitraukiate į bibliotekoje organizuojamus iššūkius ir kaip teigia J. Herlyn „Citrinmedžių viloje“, „mes gyvename saulės ritmu, laisvos kaip vėjas kūryboje ir taikios kaip upė, kai reikia spręsti ginčus ir tenka taikytis prie visų interesų. Su meile pradedame kiekvieną dieną ir su dėkingumu ją palydime.

Meilės gyvenimui yra kiekvienos laisvos sielos vyro ar moters kelias į laimę.“

Inga Gackienė,

Trakų viešosios bibliotekos Onuškio padalinio vyr. bibliotekininkė