Margutis – mažas džiaugsmas

Senovės lietuviams Velykos buvo didžioji pavasario šventė – gamtos prabudimo metas. Atėjus krikščionybei, ji sutapatinta su  Kristaus prisikėlimu. Nuo seno žinoma, kad viskas, kas yra padėta ant Velykų stalo, turi gilią prasmę, simbolizuoja ne tik gamtos prabudimą, ateinantį pavasarį, bet ir pilnatvę, gausą, geresnį gyvenimą. Velykos – gražiausia pavasario šventė; tai tikėjimo, žmogaus ir gamtos atgimimo, saulės ir vilties šventė.

Balandžio 29 d. nešini savo gražiausiais margučiais vaikai skubėjo į Šventininkų biblioteką, kur vyko smagi popietė „Velykų džiaugsmas“. Šv. Velykų simbolis – margutis. Jis siejamas su prisikėlimu, nauju gyvenimu. Bibliotekininkė papasakojo vaikams apie šventės papročius ir tradicijas, paaiškino, kodėl marginami kiaušiniai, atskleidė, kokie yra marginimo būdai ir raštai, ką reiškia margučių spalvos. Jaunieji dalyviai minė mįsles, pasakojo, kaip patys šventė Velykas.

Džiugu, kad bibliotekos skaitytojai papuošė įstaigą ryškiomis pavasario spalvomis, sukurdami linksmą medelį, kuris labai atgaivina biblioteką. Joje dalyvavę vaikai margino kiaušinius spalvingais paveikslėliais, tad margučiai gavosi pavasariškai linksmi ir ryškūs. Po užsiėmimo mažieji žaidė žaidimus, dainavo daineles, šoko. Visus lydėjo džiugi pavasariška nuotaika, o renginiui baigiantis vaikai apsikeitė savo margučiais.

Dėkojame dalyvavusiesiems ir kviečiame pasigrožėti jų išties kūrybiškais darbais.

Kristina Razvadauskienė,

Trakų viešosios bibliotekos Šventininkų padalinio vyr. bibliotekininkė