Lino Kojalos knygos pristatymas

Trakų viešojoje bibliotekoje balandžio 11 d. vyko knygos „Europa? Pokalbiai su prezidentais, ministrais, patarėjais ir taksistais apie mūsų ateitį“ pristatymas. Renginyje dalyvavo knygos autorius Linas Kojala – Rytų Europos studijų centro (RESC) direktorius ir Vladimiras Laučius – RESC analitikas. Šio renginio partneris – Konrado Adenauerio fondas.

Pristatydamas knygą, Vladimiras Laučius pažymėjo, kad knygoje analizuojamos ne tik esamos problemos, bet ir pateikiama Europos Sąjungos vizija, kaip ji turėtų vystytis ateityje, kokie turėtų būti valstybių santykiai. Knyga yra ne tik informatyvi, bet ir objektyvi, autorius pateikia kiekvienos pozicijos argumentus, neteikdamas pirmenybės konkrečiai pozicijai.

Pristatydamas savo knygą, Linas Kojala teigė, kad pagrindinis jos tikslas – būti mini žemėlapiu, siekiant suprasti vykstančių procesų kontekstą, nes informacinio triukšmo amžiuje sekti ir perprasti tokį sudėtingą procesą, kaip Europos Sąjunga, yra pakankamai sudėtinga. Į šią knygą sugulė įdomiausios diskusijos apie Europos idėjos istoriją, Lietuvos kelią į ES, taip pat – šiandien ES kamuojančias migracijos, Jungtinės Karalystės išstojimo, saugumo, finansinio netikrumo problemas. Tai suteikia knygai privalumo, nes, anot svečio, šiandien yra daug propagandos viešoje erdvėje. Knygos autorius įdomiai papasakojo apie Britanijos Parlamento subtilybes.

Susitikimo metu buvo pasakojama apie Prancūzijos, Didžiosios Britanijos ir Vokietijos santykius, „Brexitʼo“ priežastis.

Renginio metu kalbėta apie įvairias šiandienos politines aktualijas, svečiai diskutavo su bibliotekos lankytojais, atsakė į jų klausimus. Renginio metu susirinkusieji išgirdo daug įdomių klausimų ir pamąstymų, taip pat galėjo įsigyti knygą. Norintys susipažinti su knyga ją gali rasti Trakų viešojoje bibliotekoje.

Irena Jocienė,

Trakų viešosios bibliotekos vyr. bibliotekininkė