Lentvario miesto bibliotekos erdvėse – dvi naujos tapybos parodos

Lentvario miesto bibliotekoje eksponuojamos dvi tapybos parodos: klaipėdietės Gintarės Zakarauskaitės – „Kelio laiškai“ ir vilnietės Stanislavos Baronienės – ,,O kažkada...“.

Tapybos paroda „Kelio laiškai“ pasakoja apie praeities kelius, jų atradimus, o gal ir praradimus... Joje kviečiame „pakeliauti“ po praeito amžiaus Klaipėdos vaizdus, kurie išlikę tik archyviniuose kadruose. Pažvelgę į pristatomus darbus, galite įsivaizduoti, kaip atrodė anuometis uosto peizažas. Taip pat turite progą „aplankyti“ Baltijos pajūrį, „pasivaikščioti“ įvairiais keliais ir keleliais. Šie vaizdai – lyg laiškai iš praeities, į kuriuos galime bent mintimis sugrįžti, net jei kelias jau kitoks.

„Gimiau ir augau Klaipėdoje, šiuo metu gyvenu Vilniuje. Pagal specialybę esu fotografė, TV operatorė. Daugiausiai fotografuoju portretus. Tapybą atradau kaip labai įtraukiantį laisvalaikio užsiėmimą, – apie save pasakoja Gintarė Zakarauskaitė. – Pirmąsias piešimo, tapybos pamokas 1999– 2000 m. gavau Klaipėdos Adomo Brako dailės mokykloje, o pabaigusi specialybės studijas 2011 m. nusprendžiau vėl užsiimti daile – mokiausi Vilniaus Justino  Vienožinskio dailės mokykloje piešimo, tapybos, kompozicijos, meno istorijos. Šiuo metu tęsiu tapybos studijas.“ Vasaromis menininkė mėgsta tapyti gamtoje, pleneruose. Juose kasmet dalyvauja nuo 2015 m. Autorė yra sudalyvavusi 24 grupinėse tapybos darbų parodose ir surengusi 4 personalines. 2022 m. ji tapo Lietuvos tautodailininkų sąjungos nare.

Lentvario bibliotekoje veikianti Stanislavos Baronienės tapybos paroda ,,O kažkada...“ kviečia žiūrovus pasinerti į paslaptingą laiko tėkmę, kurioje kiekvienas kūrinys – tai langas į praeities paslaptis ir dabarties miražus. „Šia pristatoma tapybos paroda  noriu sudominti žiūrovą, kad jis sustotų, apmąstytų ir atidarytų savo vaizduotės duris į praeities ir dabarties sandūrą, kur žodžiai ,,O kažkada“ tampa ne tik pavadinimu, bet ir prisiminimu bei žvilgsniu į nepaliestą meninės kūrybos erdvę“, – teigia Stanislava Baronienė. Jos tapybos darbuose aptinkame Lentvario, Trakų vaizdus. Studijų metu ji mokėsi tapybos, piešimo bei įvairių technikų grafikos (linoraižinys, medžio raižinys, akvatinta, ofortas, sausa adata, monotipija ir kt.) srityse. Nuo to laiko aktyviai dalyvauja pleneruose ir įvairiose kūrybinėse dirbtuvėse, kur gilina savo žinias ir tobulina bei plėtoja savitą ir išskirtinį braižą tiek tapyboje, tiek grafikoje. Pagrindinis jos  kūrybos šaltinis yra gamta, o kūrybos tikslas – spalvomis ir išraiškingais potėpiais perteikti ją supančios aplinkos esmę, įamžinti jausmą ir nuotaiką. Per šį laikotarpį menininkė yra surengusi 10 personalinių parodų, sudalyvavusi 43-ose grupinėse parodose. Nuo 2021 m. yra Lietuvos tautodailininkų sąjungos narė.  2022 m. kovo mėn. jai suteiktas meno kūrėjo statusas.

Abi parodos bibliotekoje veiks iki balandžio 5 d. Kviečiame aplankyti.

Dalia Bagdžiuvienė,

Trakų viešosios bibliotekos Lentvario padalinio vedėja