Lentvario bibliotekoje – susitikimas su Trakų gidu Antanu Ulčinu

Tarptautinės gido dienos išvakarėse pakvietėme į biblioteką nuostabų žmogų, Trakų gidą Antaną Ulčiną. Taip svečias prisistatė į susitikimą atvykusiems jauniesiems bibliotekos skaitytojams ir jų tėveliams.

Nors šią savaitę mokiniai atostogauja, tačiau į pabendrauti su įdomiu žmogumi susirinko pilna salė įvairaus amžiaus mokinių, kai kurie atėjo su mokytoja, tėveliais.

Antanas Ulčinas didžiuodamasis savo profesija gidu darbuojasi jau dvyliktus metus. Kaip pasakojo pats svečias, mokykloje jam patiko geografija ir istorija. Susidomėjimas istorijos mokslais nulėmė studijų pasirinkimą ir 2008 m. Antanas Vilniaus universitete baigė istorijos bakalaurą, o 2012 m. jau turėjo Vilniaus turizmo informacijos centro gido pažymėjimą. Nuo to laiko jis dirba gidu Užutrakyje, Lentvaryje, Trakuose.

Be gido veiklos svečias  net 10 metų darbavosi Trakų istorinio nacionalinio parko direkcijoje kultūrinės veiklos vadybininku, o vėliau Kultūros projektų valdymo skyriaus vadovu.
Antanas juokavo, kad šiuo metu veda ekskursijas ant žemės ir vandenyje. Jo svajonė – vesti ekskursijas ore, skrendant oro balionu su turistais, aprodant ir pasakojant Trakų rajono svečiams apie nuostabų, ežeringą, istoriniais įvykiais turtingą mūsų kraštą.

Žingeidus svečias nesustoja tobulėti ir šiuo metu studijuoja Vilniaus dailės akademijoje Dailės istorijos ir teorijos magistratūros studijas, domisi Lietuvos dvarais ir jų įveiklinimo galimybėmis.

Be profesinės veiklos Antanas Ulčinas vaidina Trakų karališkajame teatre, dirba su jaunimu Trakų jaunimo erdvėje, eina į žygius.

Antanas įtraukiančiai pasakojo vaikams apie savo profesinę kelionę bei įdomiausius nutikimus gido darbe. Laikas pralėkė labai greitai. Susitikime dalyvavę moksleiviai buvo smalsūs ir turėjo daugybę klausimų.

Mokiniai atostogų metu praleido turiningą rytmetį, susitiko su įdomiu, aktyviu, žingeidžiu žmogumi, mylinčiu savo Trakų kraštą ir atsidavusį profesinei veiklai.

Dėkojame Lentvario pradinės mokyklos mokytojoms Rimutei Nareikienei ir Saulenai Jakaitytei, paraginusioms auklėtinius domėtis Trakų rajono istorija, veikliais žmonėmis, tokiais kaip gidas Antanas Ulčinas.

Sveikiname visus Tarptautinės gido dienos proga!

Jurgita Makaravičienė,

Trakų viešosios bibliotekos Lentvario padalinio vyresnioji bibliotekininkė