Lentvario bibliotekoje paminėta Tarptautinė edukacijos diena

Galimybė mokytis ir lankyti švietimo įstaigą yra esminė vaiko teisės į mokslą dalis, todėl mokslo įstaigos lankymas – jokia naujiena vaikams, o savaime suprantamas, kasdienis dalykas. Tačiau ne visose pasaulio šalyse taip yra. Todėl Jungtinės Tautos paskelbė sausio 24 ąją – Tarptautine edukacijos diena. Ji skirta atkreipti dėmesį į žmones, neturinčius galimybių mokytis, ir siekti, kad mokslas būtų prieinamas visiems.

Vis dažniau kalbėdami apie mokymąsi girdime žodžius „edukacija“, „edukatorius“. Jie kilę iš lotyniško žodžio educatio (liet. auklėjimas, lavinimas, švietimas).

Jau darosi įprasta, kad mokymosi procesas persikelia į įvairias erdves už ugdymo įstaigų sienų. Biblioteka – ne išimtis. Joje žmogus, vedantis užsiėmimus, taip pat vadinamas edukatoriumi. Tai – šviečiamųjų, pažintinių programų (edukacijų) kūrėjas, vedėjas. Trakų viešosios bibliotekos Vaikų literatūros skyriaus darbuotoja Eglė Kondrotaitė pelnytai vadinama ne tik bibliotekininke, bet ir edukatore. Ji baigė Edukologijos universitete technologijų edukologijos programą ir įgijo mokytojo kvalifikaciją. Ji jau 6 metus darbuojasi bibliotekoje ir veda neformalaus vaikų švietimo būrelio, Kūrybiškumo saviraiškos studijos užsiėmimus, kultūros paso edukacijas bei išvykstamąsias edukacijas įvairiomis temomis. Eglė domisi senaisiais lietuviškais amatais bei menais, kilusiais iš Japonijos. Ji pati kuria, išbando įvairias rankdarbių technikas, noriai dalinasi patirtimi su kolegėmis, bibliotekos lankytojais ir skaitytojais, Trakų miesto švenčių dalyviais.

Į biblioteką atvykusiems Lentvario pradinės mokyklos 3a klasės mokiniams su lydinčia mokytoja Jūrate Bartasevičiene Eglė Kondrotaitė pasakojo apie savo darbą ir išmokė vaikus, kaip iš tvarių medžiagų pasidaryti spalvingą drakoniuką – šių metų simbolį.

Mažieji atsisveikino su pakylėta nuotaika, patenkinti savo kūrybos rezultatais – spalvingais drakoniukais su ilgomis,  plazdančiomis uodegomis. Mokytoja ir vaikai dėkojo už turiningą, kūrybišką užsiėmimą bei pažintį su bibliotekininke ir edukatore Egle.

Lentvario biblioteka, bendradarbiaudama su Lentvario miesto ugdymo įstaigomis, kviečiasi mokinukus, darželių ugdytinius atvykti į biblioteką ir dalyvauti edukaciniuose užsiėmimuose. Mokiniai pakeičia aplinką, susipažįsta su įvairiais kūrėjais, dalyvauja turininguose, nenuobodžiuose veiklose, kuriuos veda kūrybingi kultūros srities atstovai.

Jurgita Makaravičienė

Trakų viešosios bibliotekos Lentvario padalinio vyr. bibliotekininkė