Kviečiame susipažinti su pietų aukštaičių žodynais!

Kovo 14 d., ketvirtadienį, 17.30 val. Trakų viešoji biblioteka kviečia į susitikimą su Valstybinės lietuvių kalbos komisijos Programų skyriaus vedėja, Lietuvių kalbos instituto Geolingvistikos centro vyresniąja mokslo darbuotoja Vilija Ragaišiene, kuri skaitys paskaitą „Pietų aukštaičių žodynai kaip etninės žinijos šaltiniai“.

Šiemet sukanka 100 metų, kai kalbininkas, profesorius Kazimieras Būga išleido pirmąjį Lietuvių kalbos žodyno sąsiuvinį. Šis žodynas davė pradžią tarminiams žodynams. Renginio metu dr. V. Ragaišienė plačiau papasakos apie pietų aukštaičių tarminius žodynus.

Tarminis žodynas parodo, kaip pasaulį suvokia ir perteikia vienos ar kitos patarmės atstovai, pristato bendruomenės vertybių sistemą, atskleidžia kalbinį ir kultūrinį pasaulio vaizdą. Tarminis žodynas yra knyga apie žmogų ir jo gyvenimą.

Renginys skirtas Lietuvių kalbos dienoms.

Kviečiame dalyvauti ir praplėsti savo žinių lobyną!