Komiksų paroda atkeliavo į Senuosius Trakus

Senųjų Trakų bibliotekoje eksponuojama paroda „Devintasis menas“, kurią parengė Vilniaus Adomo Mickevičiaus viešosios bibliotekos skaitytojų aptarnavimo centro vyresnioji bibliotekininkė Milda Markovskytė - Šapurova. Kaip teigia vyr. bibliotekininkė Milda „dažnai girdinti nuomonę, jog komiksai yra būtent vaikams skirta pramoga, dažniausiai humoristinio ar sensacingo požiūrio. Tačiau tai yra mitas“.

Komiksas – sugretinti nuosekliai einantys vaizdai ir jie yra priskirti medijos kategorijai, kadangi turi funkciją saugoti ir perduoti informaciją. Komiksų piešinių užuomazgų atrandama iš seniau, tačiau 20 a. jie įgavo dabartinį pavidalą. Pirmieji komiksai leisti Vakarų šalyse, ypač JAV. Lietuvoje komiksų era prasidėjo Antrojo pasaulinio karo metu ir populiariausias tuometinis komiksų kūrėjas, pradininkas buvo Jonas Martinaitis. Nors 20 a. pradžioje buvo imtasi kurti komiksus, tačiau esant stipriai Vakarų kultūros įtakai, komiksų kūrimas Lietuvoje apmirė, tačiau buvo verčiami populiarūs užsienio animacijos komiksai: X-menai, Žmogus voras ir pan.

Nepaisant visų nesėkmių ir dėmesio trūkumo, Lietuvoje yra entuziastu, kurie vis tiek kuria tinklalapį apie lietuviškus komiksus, vienas jų Audrius Kaminskas. Būtent inovatyvių ir entuziastingų žmonių dėka buvo išleistas komiksų zinas „Balionas“.

Kviečiame aplankyti parodą Senųjų Trakų bibliotekoje (Trakų g. 48, Senieji Trakai) iki liepos 1 dienos ir pasimėgauti smagiomis ir įdomiomis knygomis.

Agnieška Uscilienė,

Trakų viešosios bibliotekos Senųjų Trakų filialo vyr. bibliotekininkė