Kitoniško lietuvio akiai dailininko Rimvydo Pupelio (MUTA) tapybos darbų parodos atidarymas

Pavasaris Trakų viešojoje bibliotekoje pražydo ryškiomis tapybos spalvomis. Sostinės „AP galerija“ („Aviacijos pasaulis“ galerija) Trakuose pristatė lietuviškojo kubisto Rimvydo Pupelio (MUTA) tapybos parodą  „Laikas teka spalvomis“.  Su dailininku ir jo kūryba supažindino AP galerijos vadovė Vilma Jankienė.

Rimvydas Pupelis  gimė Obeliuose, čia gyvena ir kuria.  Jis ne tik dailininkas, bet ir scenografas, fotografas, rengia originalius meninius projektus – yra surengęs mėgėjiškų teatrų festivalį, ugnies skulptūrų instaliacijas Obeliuose, poezijos skaitymus, plenerus. Dirba pedagoginį darbą.

„Rimvydas Pupelis (MUTA), mano manymu, yra tikra meno žvaigždė, kuri pati apie tai dar nežino – dėl savo kuklumo. Į pasaulį, žmonių gyvenimą Rimvydas žiūri per pačių ryškiausių spalvų prizmę ir jomis greitai užmezga dialogą su žiūrovu, nepalikdamas abejingų. Šį autorių galime vadinti lietuviškuoju Pikaso, o parodos tema „Laikas teka spalvomis“ kone pažodžiui atspindi R. Pupelio kūrybos idėjas.“ – sakė galerininkė Vilma Jankienė. „Dailininko tapyboje dominuoja ryškios spalvos, atskiros figūros bei jų kompozicijos, ekspresyvios veidų geometrinės formos. Kubizmo stilius autoriui leidžia geriau pajausti žmonių gyvenimo  ir charakterių įvairovę. Spalvos įtraukia žiūrovus į jausmų ir nuotaikų pasaulį, paveikslo visuma – tai lyg mažas spektaklio siužetas. Tapydamas dailininkas labiausiai vertina laisvę.“ – pasakojo V. Jankienė. Pristatymo metu buvo demonstruojami ir autoriaus piešiniai ant popieriaus, kurie taip pat paliko neišdildomą įspūdį.

V. Jankienė, kuri taip pat yra žurnalo „Aviacijos pasaulis“ vyr.  redaktorė, susirinkusiems pristatė ir papasakojo apie pačią „AP galeriją“ bei jos rengiamas meno degustacijas ir pakvietė apsilankyti.

Šilumos ir jaukumo renginiui suteikė Trakų meno mokyklos moksleivės A. Krasavcevos ir koncertmeisterės R. Kanišauskaitės atliekami  muzikiniai kūriniai. Parodos pristatymas sukėlė daug šiltų ir gerų emocijų, lankytojai žavėjosi originaliais meno kūriniais.

Primename, kad Rimvydo Pupelio (MUTA) paroda Trakų viešojoje bibliotekoje veiks iki balandžio 8 d. Kviečiame apsilankyti parodoje, o norintys gali ir įsigyti patikusių autoriaus kūrinių.

Irena Jocienė,

Trakų viešosios bibliotekos