Kiaušinių marginimas – nuostabi atrakcija

Velykos – šventė, puoselėjanti tradicijas ir simbolius, kai viskas gimsta iš naujo. Krikščionims – tai Kristaus prisikėlimo šventė. Velykų simboliai mums visiems žinomi: Velykų kiškutis ir, ko gero, svarbiausi – marginti kiaušiniai. Daugelyje religijų ir kultūrų kiaušinis laikomas gyvybės pradžios simboliu, pranešantis mums apie bundantį pavasarį.

Šiandien kiaušiniai marginami įvairiausiomis technikomis, svarbiausia – kuo įdomiau ir gražiau papuošti kiaušinius! Tuo tarpu anksčiau, mūsų protėviai kiaušinius puošdavo simboliais, taip suteikdami jiems reikšmę: populiarus motyvas – saulė, kad netruktų jos derliui, augmenija – gausesnio derliaus prašymas iš dievų ir t.t.

Su Senųjų Trakų Kęstučio pagrindinės mokyklos 1–3 klasės mokiniais ir jų mokytojomis Vida Šmigelskiene ir Santa Šidlauskaite susipažinome su įvairiais marginimo būdais ir pasirinkome tokį, kuris vaikams patiko labiausiai. Virtus kiaušinius vyniojome į popierinį rankšluostį ir užrišome su gumyte viršų. Tada su šaukšteliu lašinome skirtingų spalvų gamą ant kiaušinio, lengvai papurškėme vandeniu ir laukėme 5 minutes, kol apdžius. Kai išpakavome kiaušinius, negalėjome jais atsigėrėti – kiaušiniai buvo nusidažę įvairiausiomis vaivorykštės spalvomis, ir kiekvienas vis kitoks! Vaikų akyse spindėjo nuostaba – kaip įspūdingai gali susimaišyti dažai ir kiekvienas kiaušinis pavirsti unikaliu meno kūriniu! Nespėję visų apžiūrėti, vaikai jau vėl norėjo dažyti. Įdomiausia – pats procesas! Taip marginant kiaušinius, galima eksperimentuoti – labiau suspaudžiant arba atleidžiant popierių, keičiasi spalvų ryškumas. Svarbiausia, kad šis kiaušinių marginimo būdas gana nesudėtingas, taigi taip kiaušinius marginti gali ir patys mažiausi šeimos nariai.

Gražių margučių visiems ir gerų emocijų šeimos rate!

Agnieška Uscilienė,

Trakų viešosios bibliotekos Senųjų Trakų filialo vyr. bibliotekininkė